دانش تحریر
آزمایشات و تستهای درد سینه کدامها هستند ؟
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۹ ب٫ظ | تعداد بازدید: 861

آزمایشات و تستهای درد سینه کدامها هستند ؟

ترجمه :سعید مجردی

متن حاضر ترجمه سئوال در خصوص درد سینه از پزشکان متخصص دکتر جوئل برانشتاین استاد دانشگاه جونز هاپکینس و دکتر جوزف توسانو می باشد که از طرف یک خانم ۳۵ ساله مطرح شده و توسط پزشکان فوق الذکر به دقت پاسخ داده شده است. از آنجا که سئوال و پاسخ مطرح شده در سایت هارت اینفو به زبان انگلیسی موجود است سعید مجردی مدیر مغان ارس بهᆰرجمه مطلب فوق بصورت آزاد پرداخته و مصمم است تا با ارایه مقالات تخصصی از این دست اطلاعات جامعی از دنیای پیشرفته علم پزشکی در اختیار کاربران محترم سایت قرار دهد.

سئوال

نزدیک یکسال قبل ، من به پزشک اول خود در خصوص درد سینه شکایت کردم. EKG من خوب بنظر میرسید. اما درد باقی ماند. نمیدونم چطور آنرا بیان کنم ؟ درد در ناحیه سمت چپ و زیر پستانهای من وجود دارد. چیزی شبیه کبودی یا خونمردگی که فشار داده مハشود و رها می شود.اما گاهی اوقات مانند یک چیز سنگین می ماند. درد معمولا زمانی رخ می دهد که من در خواب بوده باشم یا بخواهم بخوابم.من سیگاری هستم و ناراحتی قلبی در خانواده ام ارثی است. چه نوع تست قلب پیشنهاد می کنید برای علائمی که ذکر شد. در صورتی که ضرورت داشته باشد.

پاسخ

تا آنجا که به سیگاری بودن شما بر می گردد ، این مسئاله ریسک مهمی برای بیماریهای قلبی می باشد. .همچنین برای سرطانهای ریه ، سینه و بیماریهای دیگر و برای سایر مشکلات مربوط به سلامتی . شما باید هر کاری که لازم است انجام بدهید که سیگار کشیدن راقطع کنید. اگر تا کنون از پزشک خودتان یا انجمن ریه آمریکا درخواست کمک برای قطع سیگار نکرده اید، اگر شما تلاش کرده اید تا کنون اما موفق نشده اید. دوباره تلاش کنید. آزمایش کنید ! سابقه ارثی بودن ناراحتی قلبی هم خطر را تشدید میکند.اما شما نمی توانید در باره آْن کاری کنید ولی می توانید سخت تلاش کنید خطر را کنترل کنید از عوامل و فاکتورهای ریسک پذیر که ممکن است شما داشته باشید. از قبیل ، دیابت، فشارخون بالا، سطح گلسترول خونی بالا ، اضافه وزن و نداشتن ورزش منظم و همچنین سیگار کشیدن دوری کنید.

در خصوص ناراحتی سینه تان سخت است گفتن دقیق علت آن با توضیحاتی که شما بیان کردید. برخی ویژه گیها (یک استرس یا یک حس ) چنین وانمود می کند که شما ممکن است ناراحتی قلبی داشته باشید، اما ممکن است درد در ماهیچه های سینه تان باشد یا در مری.( که معمولا علت ناراحتی سینه است و وقتی که شخص دراز می کشد رخ میدهد. ) بهر حال وقتی شخصی بالای ۳۵ سال علائم درد سینه اش عود می کند، شایسته است ارزیابی های بیشتری انجام بگیردکه مطمئن باشیم ناراحتی قلبی نیست. ورزش تست نوار گردان (Treatmill) با توجه به راهنمایی مریاز وضع خویش ، در این شرایط انجام می گیرد. (بعد از عکس سینه و ECG به حالت خوابیده . ) گرچه در زنان نتایج مثبت غلطی هم بدست می آید. اگر تست شما منفی بود ، باید دوباره مطمئن بود.اگر نتیجه مثبتی داشتید ، نیازمند تست های بیشتری خواهید بود تا بیشتر مطمئن شویم. گزینه بهتر این خواهد بود که با یک اکوکاردیوگرام شروع کنید.که همان چیزی شبیه ترید میل تست است بعلاوه اکوکاردیوگرام.

در اکو مقداری ژل استفاده می شود در روی سینه ، یک کاوش فراصوتی ، شبیه همان که برای نگاه کردن به نوزادان زنان باردار از آن استفاده میشود و یک مانیتور برای مشاهده مستقیم عملکرد قلب قبل و بلافاصله بعد از ورزش .مقایسه تصاویر این قبل و بعد از ورزش دقت عمل تست را بسیار بالا می برد .

اگر فشار اکو مثبت باشد شما نیازمند تست های دیگری خواهید بود، اما اگر منفی باشد ، امیدواریم اینگونه باشد به شما دستورالعمل کلی داده خواهد شد.. احتمال کلی ناراحتی قلبی بی اندازه پایین خواهد بود.

شما می توانید شروع کنید به در نظر گرفتن دلایل بالقوه دیگر از علائم خودتان . پیشنهاد می کنم شما با دکتر خودتان برای معالجه gastro-esophageal اقدام کنید.که ببینید آیا این کمک می کند ؟ تستهای تاییدی برای این وجود دارد .اگر لازم باشد یک دوره درمان برای آن در قدم اول ارایه خواهد شد.

سرانجام اینکه نداشتن ناراحتی مستقیم در سینه یا سایر علائم مربوط به آن ، کمتر این ناراحتی شما را به سینه مربوط می نماید. اگر این شبهه است که چرا سینه چپ شما را این ناراحتی درگیر کرده است ، بنابراین یک ماموگرافی و ارزیابی سینه برایتان لازم خواهد شد.البته بعد از تست قلبی .

 

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 41
بازدید دیروز : 107
کل بازدیدها : 4601396
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۲۸, ۱۳۹۶