دانش تحریر
افشین بیابانگرد قهرمان کشتی جهان
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۸ ق٫ظ | تعداد بازدید: 430

شیراز، ایران (۲۰ می)

ایران برای پنجمین بار در هفت دوره اخیر قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شد و در شب فینال که سالن مملو از جمعیت بود، رقیبش روسیه را ۸ بر صفر شکست داد.سامان عبدولی، برادر کوچکتر سعید عبدولی اولین پیروزی را نصیب کشور میزبان کرد و در وزن ۵۹ کیلوگرم مقابل سرگئی املین به سختی ۲ بر یک پیروز شد.دومین پیروزی ایران توسط قهرمان شهر شیراز یعنی امید نوروزی بدست آمد که حمایت شدید همشهریانش را به همراه داشت. قهرمان المپیک لندن در وقت اول با یک بارانداز ۲-۰ پیش افتاد و در تایم دوم با یک سالتو بارانداز سالن را به وجد آورد.سومین برد متوالی ایران در وزن ۷۱ کیلوگرم بدست آمد که افشین بیابانگرد در حالی که مقابل ابویزید مانتسیگوف عقب بود، کشتی را ۳-۲ به سود خود تمام کرد.روسیه در وزن ۷۵ کیلوگرم کشتی گیری به میدان نفرستاد تا ایران ۴-۰ پیش افتد.

اما در کشتی تعیین کننده در وزن ۸۵ کیلوگرم رامین طاهری ۶-۴ رمضان آباچارایف را شکست داد تا با این برد، قهرمانی در جام جهانی را نصیب ایران کند.حبیب الله اخلاقی، قاسم رضایی و بشیر باباجانزاده سه پیروزی دیگر به کشور میزبان اضافه کردند تا روسیه را در فینال جام جهانی ۲۰۱۶ کشتی فرنگی ۸-۰ مغلوب سازند.رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران پس از این قهرمانی گفت: “ما مستحق کسب جام جهانی بودیم. باید از مردم شیراز که مشتاقانه ما را حمایت کردند، تشکر کنم.”ایران پیش از این در سالهای ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ جام جهانی را فتح کرده بود و این پنجمین قهرمان ایران در هفت سال اخیر بود.

اما روسیه بهترین نفراتش را به این مسابقات اعزام نکرده بود تا برای المپیک آماده شوند. گوگی کوگواشویلی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی روسیه در این باره گفت: “این تیم سوم یا چهارم ما بود.کشتی گیران اصلی ما برای المپیک آماده می شوند و بهترین تیم روسیه را در المپیک ۲۰۱۶ خواهید دید.”اما در کشتی رده بندی، ترکیه با پیروزی نزدیک ۴-۴ (۱۶-۱۴) مقابل قزاقستان عنوان سوم را به خود اختصاص داد.در گروه اول مسابقات، روسیه با سه پیروزی ۷ بر یک مقابل بلارس، آلمان و قزاقستان به فینال رسید.در گروه دوم هم ایران مقابل اوکراین (۸-۰)، آذربایجان (۷-۱) و ترکیه (۷-۱) به پیروزی رسید و فینالیست شده بود.

نتایج انفرادی دیدار فینال: ایران ۸ – روسیه ۰

۵۹ کیلوگرم: سامان عبدولی ۲ – سرگئی امیلین یک

۶۶ کیلوگرم: امید نوروزی ۷ – زائور کابولویف ۲

۷۱ کیلوگرم: افشین بیابانگرد ۳– ابوزید مانتسیگوف ۲

۷۵ کیلوگرم: سعید عبدولی برنده – ایراکلی کالاندیا (کشتی گیر روسیه حاضر نشد.)

۸۰ کیلوگرم: رامین طاهری ۶ – رمضان آباچاریف ۴

۸۵ کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی ۳ – سوسروکو کودزوکوف ۰

۹۸ کیلوگرم: قاسم رضایی ۲– کانتمیر ماگومدوف ۱

۱۳۰ کیلوگرم: بشیر باباجانزاده ۷ – سرگئی سمینوف ۲

نتایج انفرادی دیدار رده‌بندی: ترکیه ۴ (۱۶)- قزاقستان ۴ (۱۴)

۵۹ کیلوگرم: فاتح اورهان اوچونچو ۳ – میرابک آیناگولوف صفر

۶۶ کیلوگرم: انس نوگمان باشار صفر – آسخات ژانابیروف ۳

۷۱ کیلوگرم: مورات داگ ۲ – دارخان بایاخمتوف ۳

۷۵ کیلوگرم: فورکان بایراک صفر – دوژهان کارتیکوف ۲

۸۰ کیلوگرم: برهان آکبوداک ۸- آسخات دیل محمداف صفر

۸۵ کیلوگرم: کانسو ایلدیم ۵ – خوسین موتسوگولوف ۲

۹۸ کیلوگرم: فاتح باسکوی ۱۲ – علیم خان سیزدیکوف ۳

۱۳۰ کیلوگرم: آتیلا گوزل ۴ – نورماخان تینالیف ۶

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 74
بازدید دیروز : 110
کل بازدیدها : 4593961
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶