دانش تحریر
بمناسبت آغاز سال تحصیلی جدید کودکان مبتلا به سرطان و کودکان بیماران نیازمند از آرزو بسته فرهنگی دریافت کردند
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۶:۲۹ ق٫ظ | تعداد بازدید: 215

تعداد ۲۸ کودک مبتلا به سرطان ، کودکان بیماران نیازمند و مبتلا به سرطان از آرزو بسته فرهنگی شامل کیف مدرسه ، لباس فرم ، نوشت افزار و برخی که نیازمندتر بودند پوشاک و کفش هم دریافت کردند.برای این کار ابتدا جلسات توجیهی و نیاز سنجی در دفتر مؤسسه با حضور کودکان و والدین آنها ، کارکنان و مدیر اجرایی و مدیرعامل آرزو برگزار شد و سپس نیازها مشخص گردید و کارکنان آرزو بر اساس مسئولیتی که داشتند برای تفکیک کودکان و نیازهایشان و اقدامات لازم ماموریت یافتند تا نیازهای مشخص شده تهیه و خریداری شوند. برخی از کودکان با لباس هایی در مؤسسه حاضر شده بودند که لازم بود برای تهیه پوشاک نو اقداماتی صورت بگیرد. برخی از کودکان از روستاهای اطراف می آمدند حتی کرایه نداشتند تا به مؤسسه مراجعه کنند و لازم شد کرایه آنها نیز تامین شود. برخی از کودکان بیماران که هزینه های هنگفت شیمی درمانی دارند از نظر ارزاق در مضیقه بودند که آن هم دستور داده شد حل و فصل شود. از طرفی برخی از کودکان توان خرید کتابهایشان را هم نداشتند که آنهم توسط مؤسسه تهیه شد تا بیماری سرطان موجب نشود کودکی از تحصیل بازماند.

سپس در روز ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ با حضور کودکان و اولیای آنها بسته های  فرهنگی تحویل ایشان گردید. در این مراسم کودکان لباس های فرم مدرسه خودشان را که توسط مؤسسه آرزو تهیه شده بود پوشیده بودند. ابتدا مجردی مدیرعامل آرزو سخنانی ایراد کرد. وی گفت : کودکان عزیز ! پیشاپیش آغاز سال تحصیلی جدید را که چند روز بعد اتفاق خواهد افتاد برایتان تبریک عرض می کنیم. خیلی خوش آمده اید به مؤسسه خیریه آرزو و ما قدم های شما را عزیز می شماریم. انشااله همیشه پیشرفت و ترقی در زندگی شما در سطح علمی و زندگی شخصی تان وجود خواهد داشت.

مجردی گفت : عزیزانم آغاز مهرماه آغاز زندگی است. سرو صداهای کودکان در مدرسه ۳۰ سال در گوش ما شنیده شده است . همه ما این صداها را خوشایند می دانیم با تمام سختی هایش . چرا که از میان آن صداها دهها دکتر و پرستار و معلم و مهندس و کارمند بوجود آمده و به جامعه تحویل داده شده است. وی افزود : مؤسسه آرزو همیشه در کنار شماهاست. آینده درخشانی دارید . میدانیم که شما بواسطه بیماری تان و یا بیماری والدین تان سختی های زیادی کشیده اید. اما آینده درخشان شما در گرو خواندن درس است. شما روی ما حساب باز کنید و در طول سال هر کاری که نیاز داشتید ما در خدمت شما خواهیم بود.

در ادامه جلسه کودکان حرفهای دل خودشان را زدند. اولیا نیز صحبت کردند. یکی از نوجوانان تحت پوشش که بواسطه بیماری والدین اش کمک می گرفت گفت : من از مؤسسه آرزو خیلی تشکر می نمایم که ضمن کمک به درمان بیماری به ادامه تحصیل ما نیز فکر می کند. از این بابت خیلی تشکر می کنم که ما توان ادامه تحصیل نداشتیم و شما به ما کمک می کنید تا درس خودمان را بخوانیم و در آینده موفق بشویم.

مجردی به کودکان قول داد در خصوص تقویت درسی آنها نیز تمهیداتی در نظر گرفته شود و داوطلبان زیادی در بین فرهنگیان محترم داریم که آماده هستند به آرزو کمک کنند.

یک از اولیاء که مبتلا به سرطان بوده و وضعیت جسمی خوبی هم ندارد گفت : در این موسسه آنقدر به ما خدمت می شود که ما احساس خوبی داریم. هر جا می گویم که کمکهای شما به ما خیلی زیاد بوده . من از نظر دارو ، درمان ، ارزاق و هزینه های شیمی درمانی و از هر نظر حمایت می شوم. وی به مدیرعامل آرزو گفت : وضعیت درمانی ام بگونه ای است که نیاز فوری به اکسیژن دارم. کودکانم بخاطر بیماری من علیرغم علاقه ای که به درس دارند از ادامه تحصیل می ماندند اگر شما کمک نمی کردید. اما شما کمک کردیدو آنها الان با علاقه درس می خوانند. امسال هم حتما چنین خواهد بود. همه فامیل کیف و لباس و کتاب تهیه کرده بودند ولی بچه های من مانده بودند که شما زحمت کشیدید و خداوند به خیرین  عزیز هم خیر و برکت عطاء کند که کمک می کنند تا شما از دست ما بگیرید. من از این خانم ها که اینجا زحمت می کشند خیلی تشکر می کنم.

در انتهای مراسم یک دستگاه اکسیژن که توسط خیری به آرزو اهداء شده بود بصورت امانی تحویل مددجوی نیازمند گردید که موجب خوشحالی ایشان شد.

منبع : سایت (وقت ) آرزو      تاریخ : شهریور ۲۶, ۱۳۹۵

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 75
بازدید دیروز : 110
کل بازدیدها : 4593994
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶