دانش تحریر
بمناسبت روز جهـــانی سرطــان توزیـــع کتـــابها و بستــــه های آموزشی توســـط آرزو
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۱ ب٫ظ | تعداد بازدید: 195

بمناسبت روز جهـــانی سرطــان توزیـــع کتـــابها و بستــــه های آموزشی توســـط آرزو

بمناسبت روز جهانی سرطان ( پانزدهم بهمن ماه ۱۳۹۴ ) مدیرعامل آرزو اعلام کرد این مؤسسه با ارسال بسته فرهنگی و آموزشی که حاوی کتابهای سرطان و راههای پیشگیری نوشته دکتر علی متولی زاده اردکانی ، مراقب سلامتی خودمان باشیم نوشته خانم نرگس بوذری  و بروشور  آشنایی با عوامل خطر زا در ایجاد سرطان به همراه خودکار و نوشته ها و کارتهای تبلیغاتی بمنظور آگاهی سازی عوامل بروز سرطان و لزوم پیشگیری از آن به ادارات و مسئولان و مراکز مختلف در سطح شهر پارس آباد ارسال شد. مجردی اظهار امیدواری کرد که با پیشگیری از عوامل دخیل در سرطان از جمله سیگار و دخانیات ( بویژه دود دست دوم ) ، دوری از رفتارهای پرخطر  از جمله زیاده روی در تغذیه و پرخوری و چاقی و دریافت کالری های غیرقابل کنترل ، و مهمتر از همه داشتن محیط زیست سالم بتوان با سرطان مبارزه کرد و شکر خدا را که در کشور ما این بیماری قابل درمان و کنترل شده است.

وی با اشاره به  وجود ۱۴۸ بیمار سرطانی فعال درمانی در آرزو و ۳۴ بیمار بهبود یافته به آمار فوت ۲۴۶ نفر در مدت هشت سال اشاره کرد و گفت : بر اساس آمار بروزرسانی شده در واحد مددکاری آرزو  در مدت هشت سال تاسیس این مؤسسه مردمی از مددجویان تحت پوشش هر سال بطور میانگین  ۳۰ نفر در اثر سرطان  جان خود را از دست داده است و در واقع هر ماه دو نفر در اثر سرطان زندگی خود را از دست میدهد. وی افزود : خوشبختانه در مقایسه با مناطق دیگر و حتی کشورهای در حال توسعه آمار سرطان در کشور ما و در منطقه ما نگران کننده نیست. اما می توان به عوامل بروز سرطان اشاره کرد و  در کنترل و پیشگیری از آن نقش ایفاء کرد.

به گفته مجردی مدیرعامل و مؤسس آرزو متاسفانه استفاده بی رویه از سیگار و قلیان و دخانیات  در محیط های خانواده ها رو به افزایش است و افرادی که از اینها بیشتر استفاده می کنند به اعضای خانواده خودشان نیز توجهی ندارند و آنها را در معرض دود دست دوم قرار می دهند که بمراتب خطرناکتر برای افراد خانواده می باشد و زمینه ساز سرطان در کودکان و بزرگسالان می شود.

مدیرعامل آرزو  از شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد بخاطر اهمیت دادن به موضوع سرطان تقدیر و تشکر کرد و حضور آنها اعم از مسئولان و کارکنان و پرستاران در سطح شهر و  یادآوری اهمیت مبارزه با سرطان را نشاندهنده رشد خرد جمعی در تغییر سبک زندگی و  پرداختن به زیرساختها مؤثر دانست. وی همچنین از اقدامات آرزو در پیشگیری از سرطان و اجرای طرح غربالگری سخن گفت و از مراکز بهداشت شهری و روستایی خواست به محض مشاهده بیمار سرطانی آنها را برای حمایت های بیشتر به آرزو  ارجاع بدهند.

وی اعلام کرد تا کنون ۷۴۸ نفر مددجو تحت پوشش آرزو بوده است که از این تعداد ۱۴۰ نفر مربوط به بیماران و مددجویان موردی بوده است کسانی که با داشتن بیماریهای دارای هزینه ( نه صرفا سرطانی ) به دلیل پایین بودن وضعیت مالی توسط آرزو حداقل یک و حداکثر چند بار حمایت شده اند و بخشی از مشکل درمانی آنها حل شده است.

مجردی از تخصیص اعتبارهای لازم خیرخواهانه آرزو برای درمان بیماران سرطانی اشاره کرد و از ایجاد شرایط اسکان و تغذیه رایگان برای مددجویان سرطانی در تهران خبر داد. وی گفت :در اثر تعاملات با انجمن خیریه مهرانه زنجان که در نوع خود از مؤسسات مطرح در سطح کشور است امکانات خوبی برای مددجویان ارایه داده ایم . وی میزان ارایه خدمات اسکان و تغذیه در مدت هفت ماه گذشته را هشتاد و یک میلیون تومان اعلام کرد که در نوع خود ارایه این امکانات کم نظیر است و قبلا بسیاری از مددجویان سرطانی صرفا برای حضور در تهران برای ادامه درمان خانه های خود را می فروختند تا خانه ای در حاشیه تهران رهن کنند.

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 75
بازدید دیروز : 110
کل بازدیدها : 4593994
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶