دانش تحریر
تجربیاتم از کاهش ده کیلو وزن
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۰ ب٫ظ | تعداد بازدید: 1,202

تجربیاتم از کاهش ده کیلو وزن

جمعه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۲۷

اگر تناسب اندام و کاهش وزن را در حوزه سلامت تن یک فاکتور و عامل اصلی بدانیم و برداشتن چندین کیلو وزن اضافی از دوش خودمان را با شیوه های مختلف تجربه کنیم در خواهیم یافت که انسان با وجود تمام مشکلات روزمره ی ممکن است متوجه نشود که مجبور به حمل دهها کیلو چربی اضافی می باشد که علاوه بر به مخاطره انداختن سلامت تن به یک معضل اساسی در نحوه گذران زندگی ، نشست و برخاست و حتی در نحوه راه رفتن و از پله ها بالا رفتن و … تبدیل می شود. وقتی شروع به کاهش وزن کردم من ۹۰ کیلو بودم.

از نظر علمی که بررسی کردم با توجه به اطلاعاتی که از خودم ارایه کردم نتیجه وضع جسمی من از نقطهニظر اضافه وزن به من اینگونه بیان شد : ” دوست عزیز جناب آقای سعید .BMI یکی از مهمترین شاخصه های سلامتی و تناسب تغذیه ای است.در مورد محدوده ایده آل BMI معمولا نظرات متفاوتی ارایه میشود. این محدوده معمولابا توجه به سن و استخوانبندی کمی متغیر است . در این رابطه نیز سعی نموده ایم تا برآیندی از تعاریف موجود را برای شما بیان نماییم.این مقدار در حال حاضر برای شما معادل ۳۵.۶ میباشد.ما با توجه به استخوان بندی شما مقدار ۲۲.۵ را برای شما معادل مقدار ایده آل و مناسب در نظر میگیریم.BMI فعلی شما معادل ۳۵.۶ است. این امر بدان معنا است که متاسفانه شما در محدوده چاقی شدید قرار دارید. در این مرحトه زمینه ابتلا به بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت و ناراحتی های قلبی و عروقی و نارسایی کلیوی و بسیاری دیگر از این دست عوارض و بیماری ها میتواند برای شما رخ دهد ما به شما توصیه جدی می کنیم که وزن خود را کاهش دهید بهتر است.

توجه به نکات زیر میتواند برایتان جالب باشدکاهش وزنی معادل ۲۶.۸ شما را وارد محدوده وزن ایده آل میکند. کاهش وزنی معادل ۳۳.۱۲ شما را به وزن کاملا ایده آلتان میرساند.انرژی که شما در حال حاضر مصرف میکنید معادل ۲۷۰۰ کیلوکالری در روز است.انرژی که شما در حالت ایده آل ورنی باید مصرف نمایید معادل ۱۷۰۶.۴ کیلوکالری در روز است. استفاده از یک رژیم غذایフ ۱۷۰۶.۴ کیلوکالری میتواند ظرف مدت ۲۵۰ روز شما را به وزن ایده آلتان برساند.استفاده از یک رژیم غذایی ۱۲۰۰ کیلوکالری میتواند ظرف مدت ۱۶۶ روز شما را به وزن ایده آلتان برساند. ” لازم به ذکر است شما هم با مراجعه به بخش رژیم درمانی سایت مغان ارس و با تکمیل فرم مربوطه می توانید از نتیجه بررسی علمی وضع جسمی تان در این رابطه مطلع شوید. ” لینک ” . بنابراین تصمیم جدی برای کاهش وزن گرفتم.ابتدا من باید کالری را می شناختم. کالری واحد چاقی محسوب می شود. هر کالری که به بدن افزوده می شود یک قدم بطرف افزایش وزن حرکت می کنیم. در حالت کلی انسان روزانه با فعالیتهاハی که انجام میدهد می تواند ۱۸۰۰ کالری را بسوزاند. بنابراین کالریهای اضافی که ما از انواع غذاها در طول روز مصرف می نماییم در بدن جا خوش کرده و در مدت بسیار کم به اضافه وزن تبدیل می شوند. یک پس انداز چربی که حاصل و درآمد آن برای انسان دوری از تناسب اندام ، برآمدگی شکم به جلو ، پهلوهای بیرون زده ، ناهماهنگی اندام های مختلف با یکدیگر و نتیجتا سکته های قلبی و مغزی ، بیماری دیابت و بسیاری از بیماریهای دیگر را برای انسان بدنبال خواهد داشت.

شناختن کالری غذاها شناختن همه کالری ها در این مجال اندک امکان ندارد. اما کالری غذاها و میوه هایی که ما عموما در طول روز مصرف می نماییم در اینجا تا حد امکان مورد بررسی قرار می دهیم. من پزشک نیستم اما نیاز به شناخت کالریها و نقش اساسی آنها در زندگی من را مجبور کرده است تا به مطالعه آنها روی آورم. یک لیوان آب سیب ۹۰ کالری دارد. اگر هوای خوردن آجیل به سرتان زده است بدانید که یک لیوان آجیل ۷۵۰ کالری دارد. قبلا من ناهار را که میل می کردم شاید دو لیوان آجیل می خوردم و نمی دانستم که ۱۵۰۰ کالری فقط از آنها دریافت کرده ام ! یعنی اینکه شما در کنار یک وعده غذای کامل که ممکن است ۵۰۰ کالری باشد این عدد ۷۵۰ را هم از بابت یک لیوان آجیل اضافه نمایید. در آرد گندم به مقدار یکصد گرم شما ۳۶۰ کالری مصرف می کنید. حواستᄃن باشدکه نان با آرد گندم به مقدار زیاد روزانه در دسترس ما قرار می گیرد که اگر به اندازه کف دست نخورید ممکن است تا ۱۰۰۰ کالری روزانه فقط نان مصرف نمایید. پیشنهاد می کنم ابتدا نان به اندازه کف دست انتخاب کنید و بعد غذا بخورید چرا که اگر اینکار را نکنید شاید ندانسته یک بربری کامل را بخورید و دستانتان به جستجوی بربری دوم در سرسفره بپردازد . انگور را دست کم نگیرید. با وجود نفع و سودی که به بدن دارد در یکصد گرم انگور ۸۰ کالری مصرف می کنید. شما وقتی فرض کنید برای سوزاندن ۸۰ کالری باید ۱۵ دقیقه بدوید بنابراین دریافت کالری آسان است اما سوزاندن آن با مشکل انجام می گیرد. بادمجان غذای مناسبی است.بادمجان گیاهی است متعلق به سیفی جات با شکلها و رنگهای مختلف.

بادمجان منبع خوبی برای فیبر غذایی، پتاسیم ، منگنز ، مس و ویتامین B1 می باشد. چربی خون را کاهش می دهد ، از سرطان جلوگیری می نماید و در رژیم غذایی نقش خوبی دارد. در یکصد گرم بادمجان ۱۸ الی ۲۸ کالری داریم که غذای مناسبی برای کسانی محسوب می شود که قصد لاغر شدن دارند. انتخاب غذاهایی با کالری کم به ما کمک می نماید ضمن اینکه خوردن غذا را در سر سفره تحریم نکنیم بتوانیم به کاهش وزن نیز بپردازیم. برنج در یکصد گرم ۳۶۰ کالری دارد.شایع است هرکسی که قصد کاهش وزن دارد از خوردن برنج صرفنظر می کند. با توجه به شناختی که از کالریها بدست می آوریم چنین بنظر میرسد خوردن برنج با رعایت مقدار کالری مشکلی بوجود نمی آورد. شما ممکن است برنج نخورید اما غذاهای دیگری با کالری بیشتر بخورید ! بستنی در یکصد گرم ۱۹۰ کالری دارد. شما اگر در خوردن بستنی به فرزندتان یا دوست خودتان کمک کنید در واقع کار خوبی نکرده اید.

بیسکوئیت در یکصد گرم ۳۳۰ کالری دارد. یعنی با خوردن بیسکوئیت شما نوعی برنج مصرف می کنید ! یک دانه پسته که برای تنوع میل می کنید ۸ کالری دارد. اگر بحث شیرینی با دوستتان دارید و میهمانی آمده است و شما ممکن است یکصد عدد پسته را میل کنید و آماده خوردن ناهار هم بشوید ! ۱۰۰ گرم پرتقال ۳۵ کالری دارد. پفک یک پاکت ۴۰ کالری دارد. پنیر پاستوریزه و محلی ۲۱۰ کالری دارد. یک عدد پیاز ۵ کالری دارد. کسانی که علاقمند به پیتزا هستند باید بدانند یک عدد پیتزا ۷۰۰ کالری دارد !!! تخم آفتابگردان در ۱۰۰ گرم مقدار ۵۶۰ کالری دارد. یعنی تماشای یک مسابقه فوتبال با مصرف یکصد گرم تخمه و یک لیوان آجیل برای شما نزدیک ۱۵۰۰ کالری به ارمغان می آورد. این زمانی وحشتناک می باشد که شما قبل از شام ، بعد از شام و یا موقع ناهار مرتکب این کار بشوید ! شکست تیم محبوبتان را نیز از نظر استرس و ناراحتی به این موضوع اضافه کنید که ممکن است به شدت مصرف کالری شما بیافزاید. هندوانه ازسرطان پیشگیری می نماید. در مقابل حوادث قلبی عروقی ، یبوست و سنگ مجاری ادراری کارآیی بهتری دارد. در یکصد گرم هندوانه فقط ۳۰ کالری موجود است. اما تخم هندوانه در یکصد گرم ۵۹۰ کالری دارد ! خوردن حلوا که برای خاطر یادآوری اموات و نذر و نیاز تهیه می شود در حد مناسب اشکالی ندارد اما شاید ندانیم که در ۱۰۰ گرم حلوا ما ۴۰۰ کالری مصرف می کنیم. خرما هر کدام ۲۰ کالری دارد. عموما رعایت مصرف خرما زمانی منطقی می شود که بجای خوردن فله ای خرما شما با محاسبه کالری آن ، عددی مصرف نمایید.

دوغ در هر یکصد گرم ۱۵ کالری دارد. هرچقدر دل تنگتان می خواهد مصرف نمایید. اما در مقابل روغن نبᄃتی وجود دارد. روغن نباتی برای افزایش وزن دوست و برای کاهش وزن دشمن درجه یک محسوب می شود. در اینطرف برخی از آقایان و خانم ها که برای لذیذتر شدن غذاهایشان از مصرف بی رویه روغن نباتی خودداری نمی کنند و اهمیتی به نقش منفی این ماده غذایی نمی دهند وجود دارند. در یکصد گرم روغن نباتی ۹۰۰ کالری وجود دارد . شما اگر در کنار غذایتان سالاد هم مصرف می کنید باید بدانید سالاد یک نفره ۵۰ کالری دارد. ساندویچ همبرگر از خانواده غذاهای آماده که عموما برای بدن مضر است ۳۵۰ کالری دارد. انواع سوپ (سوپ قوجه فرنگی ، سبزیجات ، و مرغ ) در ۱۰۰ گرم ۳۰ تا ۳۵ کالری دارد. در بسیاری موقع شما اگر سوپ مصرف می کنید می تواند جایگزین غذا باشد. یعنハدیگر مجبور نیستید موقع شام علاوه بر خوردن سوپ یک بشقاب غذای کامل هم مصرف نمایید.

شاید لازم باشد از مقدار غذایتان به اندازه قابل توجه در آنموقع کسر کنید. بیاییم تصور خودمان را برای خوردن غذا اصلاح کنیم. انسان اگر ۷۰ روز کاری را انجام دهد به آن عادت می کند. شما اگر ۷۰ روز غذای کم بخورید دیگر عادت کرده و غذای اضافی مصرف نخواهید کرد. در همه کارها این یک اصل علمی است و من در یکی از ترجمه هایم از متن انگلیسی به آن برخورد کرده ام و عملا هم آنرا تجربه نموده ام. سیب زمینی در ۱۰۰ گرم ۷۵ کالری دارد. اگر همین سیب زمینی را کباب کنید دᄆهر ۱۰۰ گرم ۹۳ کالری خواهد داشت. در تابستان به علت گرما روی می آوریم به خوردن آب پرتقال. یک لیوان آب پرتقال ۱۷۰ کالری دارد. شاید روزی ده بار بخوریم و متوجه نشویم که چه کار کرده ایم. غذاهای دیگر هم سرجایشان هستند. آجیل هم خورده ایم و مسابقه فوتبال هم تماشا کرده ایم !! هر ۱۰۰ گرم شکر ۴۰۰ کالری دارد. یاد حلوا بخیر . چه تفاهمی با شکر دارد ! حلوا هم گفتیم که ۴۰۰ کالری دارد. شکلات ۱۰۰ گرمی ۵۰۰ کالری دارد. یعنی یک دانه شکلات یک وعده غذای کامل ! این شکلات ریزه که شما و ما مصرف می کنیم حاوی کالری بصورت پک و فشرده است. ما هم که شکلات بخوریم رضایت نمی دهیم. یک ، دو ، سه ، چهار ، پنج ، یا شش تا میᆴوریم و بعد سری به آشپزخانه می زنیم. بابا پس این شام ما چی شد ؟!! یعنی ۳۰۰۰ کالری فقط با شکلات مصرف کرده ایم سرمان گرم است متوجه نیستیم و می خواهیم یک بشقاب برنج هم که در کنارش شاید نان هم باشد ، کمی هم سالاد (برای لاغر شدن ! ) و جالب است یک نوشابه گازدار مشتی هم میل می نماییم… ۵۰۰۰ کالری ناقابل فقط در شام !!!

شلغم غذای مناسبی است. البته این عراقی ها در اسارت آنقدر به ما شلغم دادند که روده بزرگمان روده کوچک ما را خورد !! غذایمان شده بود شلغم. هیچ تنوعی سالها در اسارت از نظر غذایی مشاهده نشده بود. اما شلغم چه کارهایی انجام میدهد ؟ پیشگیری از سرطان ( خصوصا سرطان سینه و روده ) و ضد تصلب شرایین در دستوᄆکار شلغم قرار دارد ! با اینهمه فوائد این غذا فقط ۲۲ کیلو در ۱۰۰ گرم کالری دارد . برای لاغر شدن غذای مناسبی است. یک لیوان شیر عموما ۱۱۰ کالری دارد. شیر خشک ۱۰۰ گرم آن ۵۰۰ کالری دارد. شیر گاو و کم چربی در ۱۰۰ گرم ۵۵ کالری دارد . شیر تصفیه شده یک فنجان آن هم ۹۰ کالری دارد. یک لیوان عدسی با کمی روغن ۱۸۵ کالری دارد. عسل در ۱۰۰ گرم ۳۰۰ کالری دارد. قارچ غذای خوبی است. مفید و مناسب. این غذا در ۱۰۰ گرم فقط ۲۷ کالری دارد. قند دوست شکر و حلواست. در ۱۰۰ گرم ۴۰۰ کالری دارد. چای داغ ممکن است همین ۴۰۰ کالری را به شما تحمیل کند. بعضی ها هم که از ۵۰۰ کالری یک عدد شکلات خبری ندارニد برای خوردن یک چای ناقابل ۳ یا چهار عدد شکلات مصرف می کنند. گوشت بره با چربی در ۱۰۰ گرم ۳۳۰ کالری دارد. گوشت خالص بره ۱۶۵ کالری دارد. گوشت گاو در ۱۰۰ گرم ۲۴۰ کالری دارد و گوشت گاو با چربی در ۱۰۰ گرم ۳۵۰ کالری دارد. گوشت گوساله در ۱۰۰ گرم ۲۰۰ کالری دارد و گوشت مرغ در ۱۰۰ گرم نیز ۲۰۰ کالری دارد. گوشت ماهی عموما بطور میانگین حدود ۱۰۰ کالری دارد. ماست در ۱۰۰ گرم آن ۵۵ کالری داریم. ماست کم چرب یک لیوان آن ۱۱۰ کالری دارد. ماکارونی در ۱۰۰ گرم ۳۶۰ کالری دارد. ماکارونی برنج خاموش از نظری کالری است ! همانطوریکه عرض کردم اینها غذاهایی هستند که ما در اطراف خودمان با آنها روبرو می شویم و شاید بهتر باشد بگویم که غذاهای مورد وثوق ما هستند.

شاید برخی هم از قلم افتاده باشد که شما حتما در رابطه با آنها تحقیق خواهید کرد. کتابی را اخیرا مطالعه می کردم بنام ” رژیم های لاغری” نوشته الهام وفائی در مورد کالری نوشته است : ” کالری واحد انرژی غذایی است که یک انسان سالم در موقع غذا خوردن انرژی لازم را در بدنش تامین می کند تا بدن بتواند نیروی لازم را برای به حرکت در آوردن اندامهای بدن انجام دهد. بدیهی است اگر این انرژی به بدن نرسد انسان قادر به انجام هیچ کاری نمی باشد. ” این تعریف از کالری لطفا بهانه دست بعضی ها ندهد. کالری لازم است اما در حد مطلوب که بتوانیم بسوزانیم. این کتاب مقدار کالری مورد نیاز زنان را در طول روز ۲۳۰۰ کالری و مردان را ۳۲۰۰ کالری ذکر کرده است که با توجه به توضیحات داده شده باید گفت برای لاغر شدن روزانه ۱۸۰۰ کالری برای همه انسانها لازم است و بقیه فعلا برای افراد با اضافه وزن مناسب نیست. کتاب ” رژیمهای لاغری ” نوشته است که روزانه ۸ لیوان باید آب مصرف کرد. موقع بیدار شدن از خواب یک فنجان آب داغ با لیموترش تازه بنوشید. این کار به گوارش خوب و دفع سموم کمک می نمایدو به ما طراوت می بخشد. در این کتاب آمده است : قبل از هر وعده غذا یک لیوان آب بنوشید.

همیشه یک بطری آب در دفتر کارتان نگه دارید. نوشیدن آبی که دمایی براᄄر با دمای اتاق دارد آسانتر است. هر شب یک لیوان آب به همراه ویتامین های مکمل بنوشید. یک موضوع جالب در این کتاب آمده است : ” یکصد کالری پروتئین در بدن ۱۵۰ کالری حرارت تولید می کند و این حرارت کاملا برای سوزاندن چربیهای زاید دور شکم مفید و مناسب است. ” ورزش دو ومیدانی در کنار رعایت کالری غذاها من هرگز یک رژیم غذایی جدی نگرفتم.اگرچه عنوان این مقاله کاهش ۱۰ کیلو وزن است اما تا تمام کردن این مقاله من سیزده کیلو وزن کم کرده ام و این روند ادامه دارد. ورزش دو و میدانی برای من در کنار رعایت ضمنی کالری غذاها تاثیر بیشتری داشته است. من از سفره دوری نکردم. عادت بدی است همه بخورند و تو کنار بنشینی و بگویی من رژیم دارم ! ᄃین نوعی خود فریبی است. ما باید بخوریم و لاغر شویم. برای این کار شناخت کالریها و تنظیم روزانه کالری غذاهایی که می خوریم لازم می باشد. حدود یکماه بود که کالریها را رعایت می کردم و تاثیرش را بوضوح در وضع جسمی ام مشاهده می کردم که تصمیم گرفتم ورزش را نیز به سبد فعالیتهایم اضافه نمایم. من هم مانند بسیاری از انسانهای شاغل در حوزه کاری خودم و اداره و سایر مسایل آدم مشغولی هستم و وقت به اندازه کافی برای رفتن به باشگاه را ندارم و این اتفاقا یک معضل در زندگی ما است. ما عموما ورزش را مال دوره نوجوانی می پنداریم و فقط از ورزشکاران حرفه ای انتظار میرود به باشگاه بروند.

صبح تا شب ۵۰۰۰ کالری دریافت می کنیم و ۱۸۰۰ تا از ْآنها را می سوزانیم و بقیه را برای روز مبادا نگه میداریم ! این یعنی دریافت کالری بی رویه و چاق شدن. سن ما که از ۴۰ بالاتر میرود تازه متوجه مشکلات جسمی می شویم. بنابراین بهتر است حتی نوجوانان ، جوانان و همه اقشار سنی کالریها را رعایت نمایند. بهرحال من تصمیم به خرید یک دستگاه ورزشی بنام تردمیل گرفتم. شرایط خرید هم خوب است و شرکت های ایرانی وارد کننده بصورت نقد و اقساط این دستگاهها را ارایه می دهند. من نمی گویم همه تردمیل بخرند . منظورم این است که اگر کسانی مانند من توانایی و وقت لᄃزم برای ورزش در باشگاهها را ندارند می توانند تردمیل بخرند. هزینه ای که ما برای تردمیل می پردازیم از خرید نان برای خوردن واجب تر است. این بر داشت من است .

با توجه به اینکه من ۹۰ کیلو بودم تردمیل T912 را خریدم. دستگاهی که تحمل ۱۱۰ کیلو وزن را دارد. تمام اتوماتیک است و مدت زمان دو و میدانی ، مسافت طی شده ، کالری سوخته شده و ضربان قلب را نیز نشان میدهد. این دستگاه هشت برنامه اتوماتیک دارد که p1 الی p8 نامیده می شود. من با p3 که با عنوان Weight Loss می باشد و مخصوص کم کردن وزن می باشد کار می کنم. در این برنامه ده دقیقه ای سرعت دویدن توسط خود دستگاه تغییر می یابد. در شروعᄄا سرعت یک حرکت می کند تا بدن اماده شوᆵسپس با سه ، پنج ، شش ، چهار ادامه میدهد در مرحله بعد وارد سرعت شش ، هفت ، شش می شود و در انتها با سرعت پنج و چهار خاتمه میدهد. رفته رفته من برخی از سرعتها را بطور دستی افزایش دادم. مثلا سرعت یک را به سه یا پنج تغییر دادم. همینطور هفت را به ۹ یا حتی به ۱۳ در برخی موارد رساندم. خیلی کم این تغییرات را انجام میدادم. چرا که وقتی شما به ۱۳ عادت کنید سرعت ۷ برایتان در حد قدم زدن می باشد و تاثیرش شاید رفته رفته مناسب نباشد.

وقتی شما می دوید تمام بدن در حرکت است. من اضافه وزن را در دویدن احساس می کردم و مشاهده می کردم که بدنم چگونه تلوتلو می خورد. اکنون من موقع دویدن چربیهای اضافه در سینه و شکم خودم را احساس نمی کنم. من با کاهش ۱۳ کیلو (در حال حاضر) احساس می کنم بسیار سبک شده ام. من ابتدا با دستگاه تردمیل هر روز ۳۰ دقیقه کار می کردم. در بروشور دستگاه نوشته شده که روزانه ۱۰ دقیقه بدوید تا پس از یکسال شما بتوانید دو ساعت مداوم ورزش کنید. اما من نیاز داشتم که کاهش وزن را تجربه کنم و شاید این توضیحات روزانه ۱۰ دقیقه مربوط به کسانی است که فقط قصد ورزش روزانه را دارند. با مشاهده وضع عرق کردن، من سی دقیقه را کافی ندانستم. در دویدن ابتدا پیشانی عرق می کند. سپس دور کمر و پشت انسان عرق می کند و در حوالی ۳۰ دقハقه عرق کردن به شکم می رسد. یعنی ما اگر فقط ۳۰ دقیقه ورزش کنیم و بدویم چربی شکم بدون واکنش می ماند و بنابراین به مطالعه و ترجمه مقالاتی در این زمینه پرداختم که در بخش پزشکی مغان ارس موجود است. این مقالات به من گفتند که من باید ۴۵ الی ۶۰ دقیقه در روز بدوم. این ایده ال بود. شروع کردم به ورزش با تردمیل و ۴۵ دقیقه اول کمی سخت بنظر رسید. انسان دوست دارد هر کاری را زودتر تمام کند. پایان ۴۵ دقیقه مانند فتح قله اورست می ماند ! اما من راه حل را پیدا کردم. دستگاه تردمیل را در مقابل یک دستگاه تلویزیون قرار دادم که این روزها در هر خانه ای دو دستگاه تلویزیون وجود دارد و علتش هم تنوع تولハد کالاهای اساسی مانند همین تلویزیون اᄈت. تغییر مدلهای مختلف کار دست انسان میدهد و همین امر موجب انباشته شدن کالاهای دست دوم در خانه می شود.

بهرحال این یکی به داد من رسید. تلویزیون را در مقابل تردمیل قرار دادم و با مشاهده آن توانستم تا ۵۰ و ۶۰ دقیقه هم ورزش کنم. اکنون همین کار را ادامه میدهم. هر روز میزان کالریهای سوخته شده ،نوع ورزش ، مسافت و مدت زمان ورزش را هم یادداشت می کنم. هنگامیکه من ده کیلو تمام وزن کم کردم مجموع کالریهای سوخته شده من در مدت ۴ ماه و ۱۸ روز به ۱۹۱۰۲ کالری رسید. یعنی هر روز ۱۴۰ کالری سوخته شده است. البته روزهایی که ورزش نکرده ام موجب بوᆲود آمدن این میانگین شده است . در صورتیテه من هر روز که ورزش کرده ام نزدیک ۳۰۰ کالری سوزانده ام. در ماه ۴۷۷۵ کالری سوزنده ام . در این مدتی که ذکر شد. با توجه به کم کردن ۱۰ کیلو وزن چنین بنظر میرسد که هر ۲۰۰۰ کالری یک کیلو وزن در من کم کرده است که البته رعایت ضمنی کالری غذاها نیز مزید بر علت بوده است. من این را هم عرض کنم زمان در ورزش برای من مهم نبود. من اکثرا مواقع شب ورزش کرده ام. شاید این محاسبه من زیاد هم علمی نباشد اما آنچیزی است که تجربه کرده ام و علم تجربه را هیچوقت نهی نکرده است. من هر بار که ورزش می کنم و کالری را رعایت می کنم شاهد کاهش وزن می شوم و احساس سبکی می کنم. شاハد شما هم با ورزش و رعایت کالری این احساس من را داشته باشید که انسان خود مسئول انتخاب قالب جسمی خودش می باشد. قالبهایی با اضافه وزن همیشه با دردسر و نارحتی جسمی همراه هستند.

همین امروز شروع به برنامه ریزی کنید. اگر تردمیل نمی خرید دوستانی برای ورزش صبحگاهی پیدا کنید. کالری غذاها را یادداشت کنید و نتیجه را ببینید. سعی نکنید هر روز خودتان وزن کنید. اجازه بدهید دیگران در باره شما قضاوت کنند. شاید هرماه یکبار وزن کنید کافی است.من مطمئن هستم با خوردن بر اساس کالری غذاها و ورزش روزانه شما هم سالم می مانید و هم خواهید توانست به کاهش وزن کمک کنید. ارسال مقاله یا پیام بازگشت به صفحه اصلی عاطفه کرمی در خصوص کاهش وزن نوشته است : سلام مرسی و خسته نباشی من هم برنامه کاهش وزن دارم و هر روز کالری غذاهام را حساب میکنم و ورزش را هم از یک هفته بعد از رژیم آغاز کردم. راستش یک روز رفتم روی وزنه و دیدم ۹۲ کیلو شدم تقریبا ۸ کیلو در یک ماه کم کردم و شدم ۸۴ کیلو کلی خوشحال شدم و به عادات بد غذایی سابقم برگشتم پس از یک سال دوباره ۸۹ کیلو شدم اینبار دوباره تصمیم گرفتم و حدود یک ماه است که دقیقا با روش شما مشغول کاهش وزن هستم(البته من امروز سایت شما را دیدم) راستش هر چی دکتر میرم فایده نداره به حرفشون گوش نمیدم. اما حالا با اینترنت رژیم گرفتم الان ۸۲.۵ هستم هر روز میرم بدمینتون بازیナیکنم با دستگاه های رایگان پارک ها ورزش میکنم و میام خونه حدود یک ساعت.

اگر هم بشه به پیاده روی ۴۵ دقیقه تا نیم ساعت می پردازم.تردمیل هم دارم ولی با سرعت بیشتر از ۵.۵ نمیتونم برم حس خفگی بهم دست میده. الان خیلی خوشحالم که تونستم یک نفر آدم موفق مثل شما پیدا کنم امیدوارم تا۴ ماه دیگه ۱۸کیلو کم کنم و کلی سبکتر و زیباتر باشم وزن ایده ال من ۶۴ کیلو است. اگر کاری به ذهنتان میرسد که میتوانم زودتر وزن کم کنم لطفا به من هم بگید.( سرکار خانم عاطفه . اراده و تلاش شما ستودنی است. باور بنده این است که شما بزودی به خواسته خودتان میرسید.خواستن توانستن است.من مطلب فوق را کヌحاصل تجربیاتم در کاهش ده کیلو وزن است نوشتم تا در سایت مورد استفاده دوستانی مثل شما قرار بگیرد که تا به امروز دهها تن با ارسال پیامهای کوتاه تشکر خواسته اند بخاطر مفید بودن مقاله از بنده تشکر کنند اما شما پیام جالب و پر محتوایی فرستاده اید که برای ما و بقیه مفید است.

امیدوارم دوستان تجربیات خودشان را بنویسند و به ما بفرستند تا برای همه مفید باشد. من در اینجا مطالب دیگری برایتان دارم بنویسم که بر می گرده به رعایت یکسری مسایل حاشیه ای کاهش وزن. خوردن آب به مقدار کافی در طول روز لازم است. برای خوردن آب بهتر استدمای آب با دمای اتاق برابر باشد تا بتوانید بیشتر آب بخورید. تغذیه نامناسب در این پروژه خیلی مهم است که کتاب درمان چاقی یکبار و برای همیشه نوشته دکتر بهمن محمدی به آن اشاره مفید داشته است. وی پرخوری را مصرف بیش از اندازه کالری و بدخوری را مصرف غذاهای چاق کننده ، حذف وعده های غذایی و خرده خواری تعریف کرده است. مطالب دیگری هست که انشاءاله در سایت مغان ارس منتشر خواهد شد. لطفا نتیجه تلاشهایتان را در آینده برای مغان ارس بفرستید. با تشکر.

 

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 41
بازدید دیروز : 107
کل بازدیدها : 4601396
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۲۸, ۱۳۹۶