دانش تحریر
سعید مجردی
زمان تحویل سال ۱۳۹۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۸:۱۹ ق٫ظ | تعداد بازدید: 357

بِسمِ اللّه ِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

 سالی که گذشت را در ذهن خود مرور کنیم و به اتفاقات زندگی خود توجه کنیم. بدانیم که یک سال دیگر از عمر ما گذشت و فرصتی دیگر از ما گرفته شد و برای آنچه آینده و بعدا می نامیم نزدیکتر شدیم. ایکاش هر چیزی را به آینده موکول نکنیم. ایکاش بدانیم که ” دنیا” و هر آنچه در آن است ” یک فرصت کوتاه” است برای خوب بودن و هرگز دیگران را از خود نرنجانیم و اگر در دستان ما فرصت خدمتی هست از آن دریغ ننماییم.برای سالی که گذشت حسرت نخوریم و برای سالی که می آید برنامه ریزی داشته باشیم.کسانی که در سال گذشته در کنار ما بودند و اکنون دیگر نیستند و به هر بهانه ای از جمله ” مرگ ” ، ” جدایی ” و ” فراق” بین ما فاصله افتاده است برای آنها اگر رخت از جهان بر بستند آرزوی شادی روح ، اگر به دیاری سفر کردند برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامت ، اگر از ما فاصله گرفتند برای آنها شادابی آرزو کنیم. سفر نیمی از رسیدن است و آنچه می ماند نیکوکاری است و دستگیری از همنوعان. به زندگی دل بستن ضروری است و بدان وابسته نشدن ” هنر ” است و از ” رنج ” های دنیا رستن لازمه اش ” تفکر” و ” اندیشیدن” است. اگر از ما ” فکر ” رخت بر بندد در ما آنچه می ماند رفتارهای نادرست خواهد بود. برای همه هموطنانم آرزوی سالی سرشار از شادی آرزومندم.

لحظه تحویل سال ۱۳۹۶ هجری شمسی به ساعت رسمی کشور، ساعت ۱۳:۵۸:۴۰روز دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵هجری شمسی برابر با ۲۰ مارس ۲۰۱۷ میلادی  است.

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 75
بازدید دیروز : 110
کل بازدیدها : 4593994
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶