دانش تحریر
ما به چرا زیستگانیم و تو به زیرا زیستگان
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۲ ب٫ظ | تعداد بازدید: 963

 

تقدیم به مادرم ، زنی که با تمام وجودش عاشق فرزندانش بود…

 

DSC00693

در سکوت کوچه ای که به امید منتهی می شود تنها و بیکس نشسته ام و هر از چندی به نگاه ناز تک گلی که بر کناره برکه ای خزیده است و از هجوم بیرحم حوادثات به ضربان تند قلب شکوفایی اش می اندیشد نظر می افکنم. امیدها ، یاس ها ، ضجه ها ، فریاد ها و سکوتهایی که هرگز امیدشان را از دست نمی دهند و به روزنه ای که برایش هیچ پنجره ای متصور نیست می اندیشند.

من مانده ام در آخرین برجک نگاهانی که معصومانه مرا فریاد می زنند و در سکوت آتشین قلبهایی که در زیر خاکستر تنهایی سوسو می زنند . من فریاد پرنده ای را که نام تو را بر زبان جاری می ساخت در اولین شاخه پیچک تنهایی شنیدم . سکوتها ، فریاد ها ، رنج ها و جدایی ها . من تو را با تمام رویاهایم که در تن خیس باران دانه دانه کاشته ام به تماشا نشسته ام . طوفانهایی مواج را که در عمق آنها زیسته ام با یاد و نام تو سپری کرده ام . آه . این سکوت ، این فریاد و این تبلور عشق که آسمان نگاهانمان را آبی می کند به امید رسیدن به تو به رنگ سبز در میاورم . من به ایمان و یقین تو باور دارم که بندگان درگاه اخلاص خود را بی منت می پذیری . چه سود . آسمان نیز در درک معنای هستی تو عاجز است .

ما به چرا زیسته گانیم و تو به زیرا زیستگان ، ما در دامن پهن دشت دنیایی که تو ساخته ای به تلنگری بر زمین می خوریم و تو بهانه های زیستن انسانها را یک دلیل و براستی این عشق ، این باور ، این سکوت ، این اعتماد و این نگاهانی که همه باور من را می سوزانند در من یک نگاهی دیگر آفریده است . آه ای انسان تو را چه شده است . بر تارک یقین هیچ صدای قناری در قفس را شنیده ای ؟! هیچ میدانی پرستویی که در لانه اش منتظر است به عشق ، به سکوت ، به یقین رسیده است که بهار در راه است . هیچ میدانی گلی در باغ آشنایی در حسرت دستان باغبانی پیر می سوزد و پژمرده می شود . به پروانه ای اندیشیده ای که اندک اندک در همسایگی شمع می سوزد و خود را فریب می دهد که من هیچ ام نیست . تا به حال دیده ای دستهایی که از سکوت به سرما و از بیکسی به یخ بستن رو آورده اند . هیچ دیده ای به آسمان آبی نگاه کرده ای ؟ ابری را که در گذر است خوب دیده ای ؟

برگی را که بر زمین می افتد از نزدیک لمس کرده ای ؟

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 41
بازدید دیروز : 107
کل بازدیدها : 4601396
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۲۸, ۱۳۹۶