دانش تحریر
دیدار از کلینیک رادیو تراپی مهرانه در زنجان
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ | ۰۵:۲۵ ق٫ظ | تعداد بازدید: 26

مدیر عامل آرزو با دیدار از کلینیک رادیو تراپی مهرانه در زنجان از همکاری نوع دوستانه این مرکز با آرزو تقدیر و تشکر کرد

 مرور خاطرات خدمت داوطلبانه

مجردی مدیر عامل و مؤسس آرزو در دیدار با مهندس گرانمایه مدیر کلینیک مهرانه زنجان و نایب رییس هیئت مدیره این انجمن مردمی گفت : مددجویان و بیماران تحت پوشش آرزو با مراجعه به مهمانسرای مهرانه در تهران و رادیوتراپی در زنجان وقتی که بر می گردند به ما می گویند ما به بهشت مهرانه رفته بودیم و از برخورد عوامل و دست اندرکاران مهرانه در تهران و زنجان بی نهایت مسرور و شادمان هستند. مجردی از لطف و عنایت مهرانه ای ها بسیار تشکر کرد و آنرا برای آرزو یک سرمایه دانست.

وی همچنین ازآغاز طرح غربالگری در آرزو سخن گفت و اظهار داشت : ماحصل همایش آرزو در این زمینه در داخل یک لوح فشرده تقدیم مهرانه می گردد و امیدواریم با تقدیم هارد کپی این طرح به افراد مختلف گامی اساسی در جهت پیشگیری از سرطان در منطقه پارس آباد برداریم.

گرانمایه مدیر کلینیک رادیوتراپی مهرانه نیز با اشاره به طرح های این انجمن گفت : کارهای مطالعاتی در مهرانه زنجان در چهار زمینه شروع شده است. اولی در رابطه با دخانیات ، دوم در رابطه با ورزش و دو مورد دیگر مربوط به بحث تغذیه و زیست محیط می باشد.

مهندس گرانمایه از تشکیل یک هسته مرکزی با محوریت اساتید دانشگاه علوم پزشکی زنجان در زمینه کشاورزی سخن گفت که در راستای بهبود وضعیت تغذیه فعالیت خواهند کرد.این طرح ها بصورت سبد کالای چهار فصل می باشند. این سبدها برای خانواده های مختلف است و تاکید روی این است تغذیه چقدر باید انرژی داشته باشد ، چقدر پروتئین و چقدر ویتامین باید داشته باشد و سایر.

وی اظهار داشت : برای این منظور مزارعی در نظر گرفته شده که توسط دانشگاهها محصول سبز و پاک تولید خواهند شد. آزمایشگاههایی در نظر گرفته می شوند که این محصولات از نظر تمام پارامترهای لازم برای پاک بودن مورد آزمایش قرار می گیرند. این محصولات از نظر میزان سرطان زا بودن مورد آزمایش قرار می گیرند. اگر این بحث حل شود با اینکه این محصول برای تولید کننده گران تمام می شود و باید حمایت شود جلوی بسیاری از بیماریهای گوارشی گرفته می شود.

در قسمت پزشکی نیز مهندس گرانمایه گفت : غربالگری با اقدامات ساده در زمینه پزشکی قابل انجام است. مثلا برای سرطان گوارش انجام آزمایش O.B لازم است انجام شود که خیلی هم ساده است و این سرطان را می تواند نشان دهد و در زمنیه پروستات و سایرین نیز آزمایشات ساده دیگر وجود دارند.

برای این منظور فراخوان داده می شود و اگر مورد مشکوک به سرطان یافت شود برای مداوای سریع معرفی می شوند و تاثیر مطلوبی در بهبودی آنها خواهد داشت. در زمینه زیست محیطی نیز به علت صنعتی بودن استان زنجان می توان کارهایی انجام داد اما با پایه های علمی و نه با تکیه بر شایعات و حرف های غیرعلمی.

مجردی مدیر عامل آرزو در انتها از اقدامات مهرانه تشکر کرد و از تبادل نظر در زمینه پیشگیری از سرطان بین دو موسسه مردمی در روند پروسه غربالگری سخن گفت و آنرا برای هر دو مؤسسه مفید دانست.

در انتهای دیدار آقای مجردی به همراه خانواده که در سفر سیاحتی بودند برای بازدید از کلینیک رادیوتراپی مهرانه زنجان با همراهی آقای گرانمایه دعوت شد و این بازدید از رادیوتراپی و مهمانسرای نیکان نزدیک دو ساعت طول کشید و کلیه اقدامات نوع دوستانه در این دو مکان با دقت توسط مهندس گرانمایه تشریح شد. دیدار با پزشکان و عوامل اجرایی و پرستاران نیز که با عشق و انضباط خاصی مشغول انجام وظیفه بودند بسیار قابل توجه بود. مجردی در این دیدار به پزشکان و پرستاران گفت : بسیار باید خوشبخت باشید که در بهشت مهرانه زنجان مشغول خدمت به بشریت هستید.

مدیر عامل آرزو که برای سیاحت به همراه خانواده در رشت بود از مسیر رودبار تا زنجان با خودرو شخصی و با عبور از ارتفاعات بسیار بزرگ و پیچ در پیچ که ارتفاع آنرا نزدیک دو هزار متر نوشته اند در شب به زنجان عزیمت کرد تا فردای آن در این دیدار شرکت کند و این اهمیت دیدار فوق را نشان می داد.

توضیح تصویر شماره ۱  :مدیر عامل آرزو که برای سیاحت به همراه خانواده در رشت بود از مسیر رودبار تا زنجان با خودرو شخصی و با عبور از ارتفاعات بسیار بزرگ و پیچ در پیچ که ارتفاع آنرا نزدیک دو هزار متر نوشته اند در شب به زنجان عزیمت کرد تا فردای آن در این دیدار شرکت کند و این اهمیت دیدار فوق را نشان می داد.

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 52
بازدید دیروز : 211
کل بازدیدها : 3653502
:تاریخ بروز رسانی
تیر ۴, ۱۳۹۶