دانش تحریر
مراسم تجلیل از زحمات پزشک گرانقدر و نوع دوست دکتر پیمان گوران
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۴ ب٫ظ | تعداد بازدید: 599

مراسم تجلیل از زحمات پزشک گرانقدر و نوع دوست دکتر پیمان گوران توسط مؤسسه خیریه آرزو برگزار شد

امروز آرزو شاهد تجلیل از مقام یک پزشک نوع دوست دیگری بود از دهها پزشک زحمتکش عرصه سلامت که دست در دست این نهاد مردمی گذاشته اند تا با پرداختن به نیمه گمشده عصر حاضر یعنی نوع دوستی و خدمت به همنوعان بیشتر و بیشتر به فضایل و اخلاقیات که سرمنشاء تعالیم الهی هستند پایبندتر باشند.دکتر پیمان گوران فوق تخصص بیماریهای کبد و گوارش و عضو افتخاری کمسیون پزشکی مؤسسه خیریه آرزو پس از چهار سال خدمت به بهداشت و سلامت جامعه در شهرستان پارس آباد از این دیار عزیمت کردند و از خود یادگاریهای زیادی برجا گذاشتند که مهربانی ، صداقت و خدمت به همنوعان و دستگیری از نیازمندان و بیماران سرطانی یکی از آنها بود. هرکجا خواهند بود خدا یار و یاور این پزشک گرانقدر باشد.

مجردی مدیرعامل آرزو در مراسم تجلیل از مقام این پزشک گرانقدر چنین گفت : بسیار خوش آمدید برای مراسم تجلیل از مقام شامخ پزشک گرانقدر ، خیرخواه و نوع دوست جناب آقای دکتر گوران با همراهی سایر پزشکان عزیز که همگی در جهت خدمت به بشریت سنگ تمام گذاشتند.وی در ادامه با اشاره به جمله مشهوری در باره پزشکان و زحمتکشان عرصه سلامت اظهار داشت : پزشکان محترم حضورتان اشارتی ست پیامبرانه ، شاید دردمندی به دستان شما دخیل بسته باشد. واقعیت این است صحبت کردن در باره کسانی که لحظه به لحظه زندگی خودشان را می بخشند برای کسانی که تلاش می کنند ببخشند یعنی ما که تلاش می کنیم ولی شما واقعا می بخشید خیلی سخت است.مدیرعامل آرزو در خصوص اهمیت و ارزش کار دکتر گوران به یک مورد اشاره کرد که جوانی در شهر پارس آباد در آستانه ابتلا به سرطان توسط این پزشک تشخیص داده شده است و از ابتلای حتمی ایشان به سرطان پیشگیری شده است. این در واقع یک از هزاران اقدامی است که پزشکان محترم انجام میدهند و شخص جناب دکتر گوران ، دکتر نیرومند ، دکتر دباغیان ، دکتر پیغامی و دکتر اسماعیلی و سایر عزیزان تاثیراتی که در سلامت و بهداشت جامعه دارند ، من معتقدم از کارهایی که ما در آرزو انجام میدهیم بالاتر است.

دکتر علی اسماعیلی سخنانش را اینگونه آغاز کرد : آقای دکتر گوران یکی از پزشکان معدود فوق تخصص منطقه ما بودند که خدمات فراوانی کردند.به دلیل ارتباط رشته پزشکی دکتر گوران با سرطان ایشان در این زمینه بسیار تلاش کرد و یکی از تاثیرات این پزشک عزیز این بود همانطوریکه جناب آقای مجردی اشاره کردند قبل از اینکه بیماری به مراحل خطرناکتر برسد بسیاری از موارد را تشخیص دادند و جهت درمان ارجاع دادند. آرزوی توفیق و سلامتی برای جناب آقای دکتر گوران و خانواده محترم ایشان داریم. دکتر اسماعیلی اشاره کرد : دکتر گوران در مدتی که در شهر ما حضور داشتند شاید به اندازه پنجاه سال برای منطقه ما خدمت کردند و همشهریان ایشان از وی انتظار دارند به آنها نیز خدمت کنند .

دکتر اسماعیلی در توصیف زحمات دکتر گوران به شعری اشاره کرد به این مضمون :زندگی صحنه ی زیبای هنرمندی ماست / هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود / صحنه پیوسته بجاست/ خرّم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد / جناب دکتر گوران مردم ما همیشه بیادتان خواهند بود. از زحماتتان متشکرم.دکتر ابراهیم صادق زاده سادات مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد در این مراسم با اشاره به سوره عصر در قرآن کریم به کارهای شایسته دکتر گوران پرداخته و اظهار داشت : انسان اگر از زحمات بنده خدا تشکر نکند ، مثل این است که از زحمات و عنایات خداوند تشکر نکند.

ما صادقانه از آقای دکتر  گوران بخاطر تمام زحماتی که کشیدند تقدیر و تشکر می کنیم و از عزیزانی که در موسسه آرزو هم فعالیت دارند و بی تمنا و خیرخواهانه و خداخواهانه در جهت نجات و و کاستن از آلام درد یکسری از افراد دردمند و پناه افراد بی پناه شدند تقدیر و تشکر دارم. امیدوارم خداوند به تمامی این عزیزان و علی الخصوص آقای دکتر و تمامی عزیزانی که در اینجا هستند که به حق نعمتهای منطقه ما هستند امیدوارم همه این عزیزان سالم باشند و در پناه خداوند سلامت زندگی کنند تا بتوانند در خدمت به خلق الله موفق و موید باشند.

در ادامه مراسم مجردی از آقای حاج پورمحمدی مدیرعامل زحمتکش انجمن خیریه کلیوی که میهمان مراسم بودند دعوت به سخنرانی کرد و اظهار داشت : انجمن کلیوی و آرزو اهداف و مشترکات زیادی دارد و از زحمات شما بزرگوار تشکر می کنیم.حاچ پورمحمدی گفت : بنده نیز به نوبه خود از زحمات جناب آقای دکتر گوران که از پزشکان حاذق شهرستان هستند و خدمات شایسته ای به شهروندان این شهر محروم و مرزی ارایه دادند تقدیر و تشکر می کنم. وی ضمن تشکر از دکتر صادقزاده بخاطر ذکر سوره عصر و در تفسیر آن گفت : عمل صالحی که در سوره عصر بدان اشاره شده این است که بهترین عمل صالح خدمت به خلق خداست. این عمل صالح که پایدار و ماندگار است و در یادها می ماند خدمت به خلق خداست وی یکی از مصداقهای بارز خدمت به خلق خدا هم خدمت به صحت خلق است چرا که عقل صالح در بدن سالم است. اگر عقل سالم به خطر بیافتد دیگر عقول هم در خطر خواهند بود. آقای پورمحمد به آیه قرآنی اشاره کرد که می فرماید : هر کسی یک نفر را حیات ببخشد ، مثل این است که کل مردم را نجات داده است. بنده هم بعنوان یک شهروند از زحمت های جناب آقای دکتر گوران تقدیر و تشکر می کنم. از زحمات جناب آقای مجردی و آقای منصوری و سایر اعضای تلاشگر این موسسه تقدیر و تشکر می کنم.

دکتر پیمان گوران برای سخنرانی دعوت شد. وی اظهار داشت : تشکر می کنم از دوستان عزیزم ، که وقتشان را گذاشتند برای من و متشکرم. خیلی دوست داشتم که جمعی باشد که شما را ببینم و حلالیت بطلبم.دکتر گوران که در سخنرانی اش چند بار به علت بغض که داشتند و احساسات خاصی را شاهد بودند وقفه پیش آمد . در ادامه اظهار گفت : دوست دارم بیشتر در باره موسسه آرزو بگویم. شکر خدا را که در کشوری زندگی می کنیم انسانیت نمرده است. فکر می کنم موسسه یکی از جاهایی بود و NGO هایی بود که خیلی خوب شفاف سازی داشت ، آدم خیالش راحت بود و با یک اطمینان خاطری کمک می کرد.  بهر حال خیلی خوشحالیم و شاید افسوسی که برای ما مانده این بوده که بهر حال محدویتی داشتیم و و از زمان خودمان خوب استفاده نکردیم شاید خیلی زیاد در خدمت این موسسه نبودیم. بهر حال ممنون از مسئولین موسسه و واقعیت این است اینجا گفته می شود ما به موسسه کمک کردیم ولی احساس می کنیم موسسه هم به ما کمک کرده است. عرض کردم که خیال ما راحت بود وقتی به این موسسه کمک می کردیم. من بیماران زیادی داشتم که با موسسه در ارتباط بودند. امیدوارم موسسه آرزو الگویی باشد برای شهرستانهای دیگر ، حتی شهرهای بزرگ این خلا دیده می شود.

دکتر گوران گفت : من از پارس آباد خاطره خوشی دارم و در این مرحله از سخنرانی باز دست زدنهای ممتد حضار بود که از زحمات این پزشک بزرگوار و نوع دوست و نمونه و سمبل اخلاق پزشکی قدردانی کرد و دکتر بار دیگر بغض کرد و با اشاره سر از حاضران قدردانی کرد.

مجردی به صحبتهای دکتر دباغیان در مراسم تجلیل از دکتر قندهاری اشاره کرد و گفت : دکتر دباغیان گفتند که برخی از پزشکان تجدید پذیر نیستند و نمی شود دوباره اینها را داشت. ممکن است کسانی بیایند اما اینها نمی توانند دکتر گوران باشند و یا بقیه عزیزان باشند که اینجا حاضر هستند و ما امیدواریم پزشکان ارجمند دیگر را همچنان داشته باشیم.

دکتر بابک نیرومند عضو کمسیون پزشکی آرزو و متخصص داخلی برای سخنرانی دعوت شدند و سخنان خود را با اشاره به عبارتی از یک کتاب روانشناسی اینگونه آغاز کرد : ما انسانها گاهی در خود خلاء احساس می کنیم ، اشاره به همه انسانها که برای پول کار می کنند. انسانها گاهی دوست دارند بدون پول کار کنند. فکر می کنم موسسه آرزو همان بخش را در انسان پر می کند. همان که دکتر گوران گفتند موسسه به ما کمک می کرد و حس می کنم موسسه آرزو آن نیازی که ما داریم را رفع می کرد و گاهی می شود به ” پول ” فکر نکرد. می توان بیماران را رایگان هم دید.

ما که حالا نزدیک پنجاه سال سن داریم و پزشکان زیادی دیدیم و من این را از صمیم قلب می گویم دکتر گوران یکی از معدود پزشکانی بود که من شخصا حس می کردم که برای بیماران فراتر از وظایف درواقع رسمی و زندگی روزمره نگاه دارد و بنظر من این خیلی مهم است. ما پزشکان درگیر روزمره گی می شویم ولی همیشه بیرون رفتن از روزمره گی پزشکی و ویزیت و درآمد کار آسانی نیست. بنظر من دکتر گوران در این چند سالی که با هم بودیم من حس می کردم این حالت را دارد. امیدوارم که همیشه موفق باشند. من و دکتر اسماعیلی اگر هم برویم بالاخره روزی برمی گردیم . ما اینجایی هستیم و من به پیروی از دکتر اسماعیلی می گویم آقای دکتر گوران در این مدت مثل اینکه پنجاه سال اینجا بودند.

در ادامه مراسم مدیرعامل آرزو به دکتر پیغامی میهمان برنامه اشاره کرد و از ایشان بعنوان عضو کمیسیون پزشکی و پاتولوژیست موفق در کنار دکتر رضا مقصودی بخاطر حمایتهایشان از آرزو قدردانی کرد و از آنجاییکه امروز ( ۲۶ فروردین) روز آزمایشگاه بود یک کیف همایش که در سال ۱۳۹۳ به مؤسسه آرزو و جناب پریخانی از اعضای هیئت مدیره اهداء شده بود را نیابتا به دکتر سعید پیغامی اهداء کردند و برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی کردند و قول مساعد داده شد از دکتر مقصودی نیز در اولین فرصت قدردانی شود.

دکتر سعید پیغامی در این مراسم گفت : آقای دکتر گوران واقعا از افتخارات شهرمون بودند ، جایشان فکر کنم مدتها خالی خواهد بود در اینجا و شاید پزشکان متخصص یا فوق تخصص دیگر نتوانند جای ایشان را پر کنند. من به نمایندگی از مریضانی که می آمدند و رابطه ما دو طرفه بود و تقدیر و تشکر دکتر را از من می کردند بخاطر آقای دکتر گوران که واقعا بعضی وقتها می گفتند که نصف مبلغ را می گرفتند و یا تخفیف بیشتری می دادند بخاطر اینکه افراد بی بضاعت بودند. دکتر نیرومند هم فرمودند که واقعا دکتر بخاطر پول اینجا نیامده بودند و بخاطر پول کار نمی کردند. این خلاء روحی که می گفتند در تک تک ماها بوده و هستش و این مؤسسه آرزو این خلاء را به نحوی پر می کند. من واقعا تقدیر و تشکر می کنم از مسئولین محترم آرزو و عزیزانی که تشریف فرما شدند بخاطر تجلیل از دکتر گوران.

دکتر حسین دباغیان به دعوت مدیرعامل آرزو برای ارایه سخنانی دعوت شد. وی که یکی از اعضای فعال کمیسیون پزشکی آرزو و از پزشکان خیرخواه و نوع دوست هستند سخنانش را اینگونه آغاز کرد. سلام عرض می کنم خدمت همه بزرگواران . حالا شما خلاء احساس می کنید از رفتن دکتر گوران بعنوان یک پزشک خیلی خوب و نمونه . هم سیستم بهداشتی احساس خلاء می کند و هم بیماران . ما یک دوست خیلی خوب را هم از دست می دهیم. دکتر گوران تو این چند سالی که اینجا بودند تبدیل به یکی از بهترین دوستهای ما شدند.

دکتر دباغیان در ادامه افزود : دکتر گوران تاثیرات خیلی زیادی در من داشت. دکتر نمونه یک پزشک کامل بود. از لحاظ سواد ، علمی و کاری . من حداقل خوشحالم که الگویی پیدا کردم. من اگر بخواهم پنجاه درصد هم خودم را به دکتر نزدیک کنم می توانم پزشک خوبی و انسان مثمرثمری باشم.این مراسم در میان اشک ها و لبخندها و با فضایی سراسر آکنده از قدرشناسی ، سپاس و صمیمیت تمام شد. در انتها عکسهای یادگاری گرفته شد. اعضای هیئت مدیره آرزو در این مراسم شرکت داشتند. کارکنان مؤسسه از جمله مدیر اجرایی در اجرای هر چه بهتر این مراسم تلاش کردند که جای قدردانی از این عزیزان وجود دارد.

                   

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 41
بازدید دیروز : 107
کل بازدیدها : 4601396
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۲۸, ۱۳۹۶