دانش تحریر
مراسم تجلیل و قدردانی از دکتر احمد قندهاری
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ | ۰۶:۵۰ ق٫ظ | تعداد بازدید: 264

 گزارشات شهریور ۳۱, ۱۳۹۲  –    ۴,۳۷۶ نمایش

 مراسم تجلیل از پزشک گرانقدر دکتر احمد قندهاری جراح و متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات در سی و یک شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۴ در محل دفتر مرکزی آرزو و با ابتکار این نهاد مردمی و با حضور جمعی از پزشکان ، مدعوین و مسئولان محلی برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم ابتدا تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط نوجوان حافظ قرآن سعید محمدی انجام گرفت. سپس سعید مجردی عضو هیئت مؤسس و مدیر عامل آرزو مراسم را چنین  آغاز کرد : با تشکر از نوجوان بزرگوار سعید محمدی حافظ قرآن که افتخار منطقه هستند و سلام عرض می کنیم به میهمانان بزرگوار ، مسئولان ، پزشکان ، متخصصان و عزیزان شورای شهر که در این دعوت سنگ تمام گذاشتند.مسئولانی که ما دعوت کرده بودیم در بین همه این مسئولان بیشترین کسانی که تشریف آوردند اعضای شورای شهر هستند . این نشان دهنده انتخاب صحیح می باشد . من دیروز داشتم برای دکتر قندهاری متنی می نوشتم ، این متن بر من فرود آمد .دست خودم نبود و هر لحظه که نگاه می کنم باز برای دکتر قندهاری این متن کم است. مجردی گفت : ” انسان زمانی که بر عرصه جهان فرود آمد و هبوط درد بودن شد، خداوند گیتی چتر حمایت خود را   بر فراز آسمان گسترانید و در گیرو دار رنج ها ، دردها و آلام و ناملایمات روحی و جسمی ، انسانهایی را به عنوان رسولان نجات و حاملان نسخه های آرامش بر قلب و روح بشر نازل گرداند. آنها پیامبران و انتخاب شدگان بودند که در قرن ها و زمان های مختلف ، برای رساندن پیام آرامش  ، استراحت و زندگی بسوی بشر روانه شدند. پزشکان نیز کارشان کاهش دردها و آلام انسانهاست و قرین شکوه حکمت رسولان که وقتی انسانهایی از عمق درد جان به شکوه در می آیند با عنایت الهی و با استعدادهای برخاسته از ذات احدیت به مرهم دردهای آنان همت می گمارند. ”
مدیر عامل آرزو ادامه داد : جهت شروع برنامه تجلیل از دکتر احمد قندهاری عضو افتخاری کمیسیون پزشکی مؤسسه خیریه آرزو ، جراح و متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات و انسانی که تمام وجودش را در شش سال گذشته در خدمت به منطقه سپری کرد.

در ادامه برنامه تیزر کوتاهی که به فعالیتهای دکتر قندهاری پرداخته بود پخش گردید.
دکتر احمد قندهاری به درخواست مدیر عامل آرزو سخنان کوتاهی اظهار داشت و گفت : تشکر می کنم که لطف فرمودید و بعد از ظهر و پس از یک روز کاری تشریف آوردید ، منت گذاشتید ،  بهر حال ما چند سالی که اینجا بودیم کارهایی که کردیم بر حسب وظیفه بود . بهر حال تنها چیزی که می توانم بگویم ، بخصوص اعضای محترم شورای شهر که اینجا هستند ، یکسری کاستی هایی که از نظر امکانات جراحی مغز و اعصاب وجود دارند با همکاری پزشکان و متولیان امر آماده بشوند . خوشبختانه امکانات خیلی خوبی در بیمارستان امام پارس آباد داریم ، نوع عمل جراحی که انجام می شود جراحی هایی که داریم واقعا کارهای خیلی خوبی انجام می شود. یکی مسئاله اعتماد مردم است که انشااله امیدواریم با تجهیز بیمارستان ، بیمارستان جدید امیدواریم زودتر راه اندازی بشود و اعتماد مردم جلب شود. بیمارستان جدید را زودتر اگر فعال کنیم بحث توریست درمانی پیش می آید که حجم زیادی از بیماران آذربایجان برای درمان مراجعه می کنند. این مسئاله باعث توسعه اقتصادی اینجا هم می شود. وقتی دیروز به من از مؤسسه آرزو اطلاع دادند برای این مراسم ، فکر کردم با خودم یادگاری بیاورم و چنین چیزی نداشتم و من یک پیشنهاد دارم که انسااله بعدا در هیئت مدیره آرزو مطرح شود و کتابخانه علمی و تخصصی در شهر احداث شود و عواید حاصل از آن به نفع بیماران مبتلا به سرطان صرف شود. بصورت نمادین نیز من کتابی که خودم خوانده ام و در خصوص سرطان های مغز است هدیه می دهم به مؤسسه آرزو  تا در این جهت روزی این مهم انجام گیرد.
مجردی مدیر عامل آرزو از پیشنهاد دکتر قندهاری استقبال کرد و آنرا عالی توصیف کرد و اظهار داشت که انشااله روزی با همکاری شورای شهر ، شبکه بهداشت و درمان و پزشکان محترم بتوانیم این طرح را عملی سازیم.
در بخش اهدای لوح سپاس ، مجردی از دکتر اسماعیلی درخواست کرد بعنوان ریاست محترم نظام پزشکی هدیه ای که برای دکتر آماده کرده است را تقدیم نماید. با تشویق حاضران ، دکتر علی اسماعیلی متن لوح سپاس را خواند . در بخش از این لوح سپاس آمده است : بسم الله الرحمن الرحیم . زندگی صحنه  زیبای هنرمندی ماست / هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود / صحنه پیوسته بجاست/ خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد /  . وی ادامه داد : دکتر قندهاری نیز همواره در یادها خواهد ماند.
در بخش دیگر این لوح آمده است : ” همکاری ارجمند جناب آقای دکتر احمد قندهاری متخصص محترم جراحی مغز و اعصاب . سالها حضور در خطه مرزی و محروم منطقه مغان و خدمت به نیازمندان و تسکین آلام دردمندان و در کنار خدمات پزشکی چشمگیر ، فعالیت در امور خیریه و کارهای عام المنفعه ، خدمتی مغتنم و نعمتی بزرگ بود که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش اعطاء می نماید. ”
لوح دیگر از طرف مؤسسه آرزو بود که توسط مجردی مدیر عامل آرزو قرائت شد و در بخشی از آن آمده است : جناب آقای دکتر احمد قندهاری جراح و متخصص مغز و اعصاب و عضو افتخاری کمیسیون پزشکی آرزو . تلاش حضرتعالی در جهت حمایت از بیماران نیازمند و مبتلا به سرطان ، عضویت افتخاری در کمیسیون پزشکی آرزو ، از جانب مردم قدردان پارس آباد و همه بیماران و مددجویانی که بواسطه سرانگشتان زبردست آن جراح حاذق به زندگی طبیعی باز گشته اند و از طرف بیماران نیازمند به شما خسته نباشید عرض می نماییم و آرزوی موفقیت هر چه بیشتر به شما را داریم. باشد تا خداوند باریتعالی سلامت دنیوی و سعادت اخروی به شما بزرگوار عطاء فرماید . تندیس نوع دوستی آرزو  به پاس زحمات آن پزشک ارجمند به پیوست این لوح سپاس تقدیم می گردد .
دکتر حسین دباغیان ، دکتر علی هادیان و دکتر ضیاء دادگر  هرکدام به نوبه خود از زحمات دکتر قندهاری تقدیر و تشکر کردند و  بخاطر ارزش نهادن به پزشکان و زحمات آنها قدردانی نمودند و اظهار داشتند این کارها موجب تشویق جامعه پزشکان در خدمت به مردم و بیماران می گردد .
دکتر ضیاء دادگر هنگام دریافت لوح تقدیر در خصوص دکتر قندهاری اظهار داشت : بنده بعنوان پزشک پارس آّبادی و جراح از زحمات جناب آقای دکتر قندهاری تقدیر و تشکر می کنم . من ایشان را خوب می شناسم و میدانم که وجود ایشان چقدر مهم بود در منطقه و متاسفم که یک پزشک متخصص و متعهد بعنوان تیم اصلی گروه جراحی مخصوصا بیماران تصادف و تروما را از دست می دهیم و امیدواریم در تهران بیش از پیش موفق باشند و در خدمت مردم عزیز ایران.
در انتهای برنامه یک دسته گل نیز از طرف آرزو و توسط دکتر اسماعیلی تقدیم دکتر قندهاری گردید. همچنین هنزمندان بزرگوار عرصه موسیقی و هنر آقایان یاشار هاشمی و طلیعه   جوانان با ذوق و حامی مؤسسه آرزو به اجرای آهنگ الهه ناز  پرداختند که حاضران تحت تاثیر قرار گرفتند. آقای هاشمی این آهنگ را تقدیم دکتر قندهاری کرد و از خدمات شایسته این پزشک از طرف جامعه هنری پارس آباد تقدیر و تشکر کرد.
در پایان برنامه تصاویر یادگاری نیز با دکتر احمد قندهاری گرفته شد و در یک سخن مدیر عامل آرزو از زحمات سرکار خانم دکتر آرزو صمدی همسر محترم دکتر قندهاری بخاطر اینکه در این مدت مشکلات را تحمل کردند و اجازه دادند دکتر احمد قندهاری در منطقه پارس آباد با وجود برخی مشکلات خدمات پزشکی ارایه دهند و هم بواسطه هدایای خیرخواهانه خانم دکتر آرزو صمدی که به همراه دکتر قندهاری از کودکان مبتلا به سرطان در مراسمات و اعیاد با اهدای لباس و هدایای  مختلف حمایت کردند تقدیر و تشکر کرد و برای ایشان آرزوی سلامت و تندرستی کرد.
لازم به توضیح است اولین بار برنامه تودیع دکتر غلامرضا عبادی متخصص بیماریهای عفونی و ریاست وقت کمیسیون پزشکی آرزو   روز ۲۸ مهرماه ۱۳۹۰ توسط مؤسسه آرزو برگزار گردید. در آن جلسه نیز که به ابتکار آرزو برگزار شده بود از زحمات دکتر عبادی قدردانی شد . دکتر احمد قندهاری در آن جلسه در خصوص رفتن دکتر عبادی بعنوان یک پزشک متخصص از منطقه چنین اظهار داشت : ” اینگونه فکر می شود که جایگزینی رشته مهم است در شبکه ، مثلا یک پزشک رفت پزشک دیگری می آید. در صورتی که من فکر می کنم تبحر و شخصیت پزشکی دکتری که رفته طبعاً جایگزین نخواهد داشت. تجربه هم داشته ایم پزشک متخصصی رفته و متخصص دیگری آمده است و دیده ایم که نتوانسته آن جایگاه را داشته باشد. بنده هم به شخصه خوشحالم که دکتر برای خاطر اهداف خودشون میروند ولی از یکطرف هم ناراحتیم که در همین چند روز که دکتر نبودند واقعاً یکسری مریض ها مشکل داشتند. بهرحال امیدواریم کسی بیاد که بتونه این مشکل را حل کند. من حرف خاصی ندارم و فقط آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.”

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 53
بازدید دیروز : 111
کل بازدیدها : 4595478
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶