دانش تحریر
مراسم نکوداشت شاعر گرانقدر بختیار علیمرادی
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۹ ب٫ظ | تعداد بازدید: 210

استاد بختیار علیمرادی متخلص به ”  موغان اوغلو ” با برگزاری مراسم نکوداشت در ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ مورد توجه اهالی شهرستان پارس آباد قرار گرفت. تاریخی سراسر شعر و ادب که این مرد بزرگوار را در قلب اهالی این دیار قرار داده است. به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای غریب منوچهری ( رییس اداره ) و انجمن شعر و ادب ( با اعضای علاقمند و شاعر ) که توان بسیار خوبی را هم داشتند این مراسم چهار ساعت طول کشید و سینما انقلاب مملو از جمعیت علاقمند و مشتاق بود و همگی دست به دعا بودند که بیماری استاد بخیتار علیمرادی به شفای عاجل و سلامتی کامل منتهی شود.

مدیرعامل آرزو نیز در این مراسم شرکت کرده بود. در لحظات آغازین این مراسم در بخش خیرمقدم گویی آقای منوچهری به زحمات مؤسسه خیریه آرزو با مدیریت آقای مجردی اشاره کرد که از روزهای اول بیماری استاد علیمرادی ، در التیام بخشیدن به درد و رنج ایشان کوشیده اند.این مراسم با شور و شوق شاعران ، ساز آوازهای عارفانه و سنتی و دیکلمه های عرفانی و احساسی در وصف استاد بخیتار علیمرادی ( موغان اولو ) سپری شد. در بخشی از این مراسم  مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل که به همراه هیئت همراه حضور داشت در وصف استاد به قرائت اشعار و ابیاتی از ایشان پرداخت و با احساس خاصی از این شاعر توانا سخن گفت. وی از صعه صدر و فرهنگ غنی مردم پارس آباد که در برگزاری بسیار زیبای مراسم نکوداشت متجلی شده بود به وجد آمد و قدردانی خود را اعلام کرد.

پیشنهاد نامگذاری یکی از میادین شهر و یا خیابانهای اصلی شهر بنام موغان اوغلو ( بختیار علیمرادی ) داده شد که قرار شد بصورت رسمی مورد بررسی قرار بگیرد.مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل دکتر سید ناصر اسحاقی به اعلام حمایت کامل از استاد علیمرادی تاکید کرد. در انتهای مراسم در دیدار کوتاه مدیرعامل آرزو و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل که با معرفی استاد غریب منوچهری میسر گردید مجردی از اسحاقی بخاطر حمایت اش از استاد علیمرادی قدردانی کرد و کمک به بهبودی استاد علیمرادی را برای مؤسسه تحت مدیریت خودش نیز یک وظیفه دانست.

برنامه نکوداشت استاد علیمرادی با شور و شوق آغاز و با تشویق و قدردانی ممتد حاضران از استاد موغان اوغلو شاعر گرانقدر که اکنون با بیماری در مبارزه است پایان یافت. همگی برای استاد آرزوی طول عمر با عزت کردند.مجری برنامه آقای رسول ایرانی بود که با تبحر خاصی برنامه را اجرا کرد. آقایان گلدسته ، قاسمزاده ، نظر پور و برخی دیگر از شاعران و اعضای انجمن این برنامه را به همراه کارکنان و مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد مدیریت کردند.

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 41
بازدید دیروز : 107
کل بازدیدها : 4601396
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۲۸, ۱۳۹۶