دانش تحریر
نامه دکتر منوچهر دوائی و دکتر فرهاد سمیعی به آقای مجردی
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۷ ب٫ظ | تعداد بازدید: 192

اولین کنگره سرطان غرب آسیا در آبان ماه در تهران برگزار می شود. نامه دکتر منوچهر دوائی و دکتر فرهاد سمیعی به مدیرعامل و مؤسس آرزو

 انجمن سرطان ایران از مؤسسه خیریه آرزو بعنوان مجموعه مؤثر و ارزشمند در مقوله پیشگیری ، تشخیص و درمان سرطان برای حضور در کنگره سرطان منطقه غرب آسیا دعوت کرد متن نامه : جناب آقای مجردی مدیرعامل محترم مؤسسه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرزو ( پارس آباد-اردبیل ) با سلام و احترام ، همان طور که مستحضرید بیماری سرطان با رشد فزاینده و ابتلا در سنین (کودکی ، جوانی و سالمندی) و یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در کشورهای مختلف ، از طرف سازمان بهداشت جهانی به نام پدیده ” بحران خاموش ” ( Silent Crisis) جامعه بشری عنوان شده است. متاسفانه آلودگی های صنعتی و محیطی ( هوا ، آب ، غذا … ) در کشورهای در حال توسعه روند بروز سرطان را در این کشورها تشدید نموده و بار سنگین  هزینه های درمان های تخصصی سرطان را به بودجه های دولتی و خانواده ها تحمیل نموده است. سازمان ملل به کشورهای عضو توصیه و تاکید می کند که با تنظیم برنامه جامع ملی کنترل سرطان ( Comprehensive Natioanl Cancer Control) به ابعاد مختلف پیشگیری ، تشخیص و درمان و طب تسکینی مؤثر در سرطان های مختلف بپردازند. در کشور ما ایران نیز اساتید علمی و مسئولین ذیربط با توجه به آمار و اطلاعات ، نگران رشد فزاینده این معضل بوده و در تلاشند تا اقدامات همه جانبه مناسب و مؤثری در این زمینه سازمان دهی و اجرا گردد.انجمن علمی سرطان ایران (ICA) با ایجاد تشکل تخصصی از اساتید و همکاران عرصه های مختلف سرطان (پیشگیری ، علوم پایه و بالینی سرطان) در تلاش مستمر برای ارتقای امور آموزشی ، پژوهشی ، درمانی و برخورد صحیح با این معضل فزاینده زندگی مدرن و صنعتی است. انجمن افتخار دارد که با ارائه برنامه های آموزشی و خدمات علمی کارشناسی و برگزاری کنگره های علمی و انتشار مستندات ، کمک همه جانبه به پیشبرد برنامه جامع ملی کنترل سرطان را وظیفه علمی و سازمانی خود می داند.

با توجه به اینکه معضل سرطان در تمام جوامع بشری غیرقابل انکاری داشته است در مناطق جغرافیایی مختلف کشوری ذیربط با ایجاد کنفرانس های منطقه ای و بین المللی سالانه ، جایگاه ارزشمندی برای ارائه تحقیقات و آخرین اطلاعات  تشخیصی و درمانی عرصه سرطان شناسی (انکولوژی) را ایجاد و توسعه داده اند از جمله کنفرانس ASCO  (American Society Of Clinical Oncology) در آمریکا  ، کنفرانس (ESMO)     European Society of Medical Oncology      در اروپا ، کنفرانس APCC  )  Asian Pacific Cancer Conference ) در آسیای جنوب شرقی و … که هر سال محفل بحث های علمی و کاربردی کنترل سرطان های مختلف می باشند.انجمن علمی سرطان ایران با توجه به موارد فوق الذکر پس از مطالعه و کارشناسی لازم در نیازهای ملی و منطقه ای و بین المللی و مشاوره با مسئولین نهادهای داخلی و خارجی ، همایش منطقه غرب آسیا را با عنوان WACC=West Asia Cancer Conference با همکاری کشورهای مختلف سازماندهی و اولین همایش را به تاریخ ۱۷ تا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۶ ( ۲۷ تا ۲۹ آبان ۱۳۹۵) در تهران برگزار خواهد نمود و اساتید مختلف ملی و بین المللی در سه روز متوالی حنبه های مختلف و اطلاعات و دستاوردهای جدید پیشگیری ، تشخیص و درمان سرطان را بحث و توصیه های علمی و کاربردی را ارائه خواهند نمود.

مسلما این فعالیت علمی نقطه شروع همکاری منطقه ای و در خور شان تاریخی و نیات انسانی ارزشمند اجتماعی برای کشور عزیزمان ایران خواهد بود. در مشاوره و صحبت های اولیه با اساتید کشورهای دیگر ، علاقه و اشتیاق همه آنها برای همکاری و سازماندهی این فعالیت واضح و امیدوارکننده است. پیش بینی می شود این همایش همانند سایر همایش های بین المللی ، برای منطقه غرب آسیا نهادینه و ماندگار گردد و تلاش خواهد شد که دبیرخانه دائمی آن در جریان این همایش در تهران تاسیس و انشااله برای سالهای آینده تداوم یابد.بدیهی است برگزاری چنین فعالیت بزرگ علمی با مشارکت دانشمندان کشورهای مختلف و با ابعاد کاربردی وسیع نیاز به سازماندهی ، مدیریت و امکانات کافی در شان این همایش خواهد داشت. همه اعضا و هیئت مدیره این انجمن به عنوان یک وظیفه ملی و خدمت انسانی مصمم می باشند در این همایش تلاش مضاعف و مستمر نمایند.انجمن علمی سرطان ایران از آن مؤسسه ( آرزو) به عنوان مجموعه مؤثر در این مقوله تقاضا دارد با توجه به اهمیت موضوع ، در حد توان مقدور سازمانی از این فعالیت مقدس و انسانی حمایت و با مشارکت همه جانبه برای پیشبرد امور رهنمودهای لازم فرمایند. با سپاس .

دکتر منوچهر دوائی  دبیر علمی کنفرانس – دکتر فرهاد سمیعی  دبیر اجرایی کنفرانس

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 74
بازدید دیروز : 110
کل بازدیدها : 4593961
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶