دانش تحریر
نشست مدیران و مؤسسان خیریه ها در زنجان
تاریخ انتشار: شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۲۰:۰۵ ب٫ظ | تعداد بازدید: 741

منبع : سایت آرزو

زمان : ۲ خرداد ۱۳۹۴

در این نشست صمیمانه در مهرانه زنجان مدیران و مؤسسان خیریه های حامی بیماران مبتلا به سرطان از سراسر کشور به دعوت این انجمن گرد هم آمدند و در نشستی صمیمانه و در فضایی از خیرخواهی و مهرورزی به تبادل نظر پرداختند. این نشست در سی و یک اردیبهشت ۱۳۹۴ به همت مهرانه زنجان برگزار شد. در این نشست نحوه جذب کمکهای مردمی انجمن ها و چالش های پیش روی و ابتکارات این نهادهای مردمی در ارایه خدمات به مددجویان سرطانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گفت. مجردی مدیر عامل و عضو هیئت مؤسس آرزو در نشست مهرانه زنجان حضور بهم رسانیده و در پنل های اختصاص یافته به مدیران مؤسسات به تشریح عملکرد و اهداف آرزو پرداخت. وی اظهار داشت : به دلیل اینکه تفکر در مهرانه زیباست این مهم به ظهور نظم خاصی در مهرانه منجر شده است . همه این نتایج مهم در مهرانه زنجان حاصل یکدلی و تلاش همه مهرانه ای ها و زحمات مهندس وثوق و دکتر مقیمی و سایر همکاران ارزشمند ایشان است. مجردی در خصوص عملکرد آرزو اظهار داشت : مؤسسه آرزو فکر کمک به همنوع را در همه زمینه ها و در هر قشر از جامعه نهادینه کرده است. وی به تعداد مددجویان تحت پوشش آرزو اشاره کرد و از اقدامات حمایتی و پیشگیری در آرزو سخن گفت و اظهار داشت: کودکان و بزرگسالان جامعه هدف در آرزو هستند. حمایت و پیشگیری دو اصل مورد تاکید آرزو در پارس آباد مغان است. آخرین بار در ایام عید نوروز غرفه پیشگیری داشتیم و کتابهای ارزشمند سرطان و پیشگیری نوشته دکتر علی متولی زاده اردکانی ، مواظب سلامتی خودمان باشیم ترجمه نرگس بوذری و سرطان فرصتی دوباره نوشته عبداله چگینی در اختیار مردم بزرگوار منطقه قرار گرفت و از طریق رسانه ملی ( شبکه سبلان رادیو اردبیل ) و خبرنامه به موضوع مهم پیشگیری پرداخته شد.

مجردی از وجود تعامل در بین سه مؤسسه مهم آرزو ، ریحانه و بنیاد حمایت از کودکان سرطانی آرزو در داخل استان اردبیل سخن گفت و اظهار امیدواری کرد ارتباطات بروزتر و علمی تر صورت گیرد و به حصول نتایج بیشتر در زمینه حمایت و پیشگیری منجر شود.

PIC1 ZANJAN-MEHRANE-RADIO-TORAPI

در ادامه سخنان نحوه حمایت از مددجویان و شیوه های اخذ کمک از خیرین توسط مدیر عامل آرزو تشریح شد .

مجردی در انتهای سخنان خود اظهار داشت : در سال ۱۳۸۷ از مهرانه زنجان در همایش سرطان ، چالشها و راهکارهای اجتماعی آموختیم و امروز پس از سالها نتایج حاصل از تلاشهای ارزشمندتان را می بینیم و به آن افتخار می کنیم بدینوسیله از اینهمه شور و شوق خدمت به بشریت و همنوعان در این مجموعه اظهار خرسندی می کنیم و خدا را شاکریم.

مدیر عامل آرزو در دیدارهای جداگانه با مهندس وثوق بنیانگذار و مدیر عامل مهرانه ، خانم دکتر مقیمی بنیانگذار و رییس هیئت مدیره ، جواد گرانمایه نایب رییس و مدیر کلینیک فوق تخصصی مهرانه و آقای اسلامی از مدیران مهرانه در زمینه اسکان و خلیلی مسئول روابط عمومی و خانم دژدار مسئول مهمانسرای تهران به تبادل نظر و کسب تجارب از حضور این عزیزان پرداخت و از تجارب آرزو نیز سخن گفت. در نشست مدیر عامل آرزو و مدیر عامل مهرانه تفاهم نامه استفاده رایگان بیماران مبتلا به سرطان آرزو از رادیوتراپی مهرانه و اسکان در زنجان ، اسکان بیماران تحت پوشش آرزو در مهمانسرای مهرانه در تهران ، مورد موافقت قرار گرفت. مجردی از نیتهای خیر و بلند در مهرانه تقدیر و تشکر کرد و آنرا مایه سرافرازی در نزد پروردگار دانست و دعای خیر مردم پارس آباد را تقدیم مهرانه ای ها کرد.

مهندس وثوق در خصوص مؤسسه آرزو گفت : بنظر من مؤسسه آرزو رشد کرده است. در یک منطقه کوچک ، حرکت آرزو نسبت به جامعه ای که در آن فعالیت دارد بسیار بزرگ است. باید بگویم شاید مؤسسه آرزو از ما مهرانه ای هم بیشتر کار کرده است. خواهش من این است وارد حوزه پیشگیری شویم. در خصوص دارو درمان به اندازه کافی در مهرانه کار شده است. ما تصمیم گرفته ایم وارد حوزه پیشگیری هم شویم. ما ضمن اینکه بفکر بیماران هستیم باید به فکر انسانهای سالم هم باشیم که مبتلا به سرطان نشوند. به همین خاطر در مهرانه ما سال ۹۴ را سال پیشگیری نامیده ایم. امیدوارم که در پارس آباد مغان نیز این اتفاق بیافتد. ما اگر قبول کردیم از پارس آباد مغان بیمار سرطانی را با این کیفیت بپذیریم به وظیفه خودمان عمل کرده ایم.

آقای جواد گرانمایه نایب رییس هیئت مدیره انجمن مهرانه و و مدیر کلینیک رادیوتراپی مهرانه نیز گفت : بنده نیز برای مسئولین آرزو در جهت حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرزوی پیشرفت و ترقی دارم. خواهش بنده این است تجاربی که در این نشست دیدیم را با هم هماهنگ بشویم و نیت کمک به بیمار است تا فقط درد بیماری را تحمل کند در کارهایمان صادق باشیم و انسانهای صادق را در اطراف خود گرد آوریم تا بتوانیم بهترین کارها را انجام دهیم. در صورتی که نیت ها خالص باشد مطمئن باشیم خدا در پشت و پناه ما خواهد بود و ما فقط وسیله هستیم. مسبب الاسباب خود خداست. آقای گرانمایه به مدیر عامل آرزو گفت : مرکز رادیوتراپی مهرانه شش ماه است آغاز به کار کرده است و همانطوریکه دیدید بهترین مرکز از نظر زیبایی و امکانات و خدمات است . وی اظهار داشت : اکنون از پنج استان در این مرکز حمایت می شود. استان گیلان ، قزوین ، تهران ، استان کردستان ، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در این مدت شش ماه چهل بیمار مورد مداوا قرار گرفته است. گرانمایه افزود : همه خدمات رایگان بوده است. وی گفت : بیماران استانهای دیگر در هتل چهار ستاره که از راه دور می آیند پذیرایی می شوند. برای ما فرقی ندارد بیمار از استان زنجان باشد یا از استان های دیگر مانند اردبیل باشد . مریض برای ما مریض است و ایرانی است و انسان است. آقای گرانمایه ادامه داد : از شما در آرزو تشکر می کنیم که به ما کمک کردید در این همایش و ما اعلام آمادگی می کنیم ۲۴ ساعته در خدمت آرزو هستیم هر کاری از دستمان بربیاید انجام می دهیم شما دستور بدهید ما به شهر شما بیاییم و هرگونه خدماتی که از دستمان بر بیاید آماده هستیم ارایه دهیم. سلام بنده را به شهروندان پارس آبادی برسانید.

خانم دکتر مقیمی رییس هیئت مدیره مهرانه زنجان در گفتگو با مجردی مدیر عامل آرزو گفت : خیلی زحمت کشیدید و در این نشست حاضر شدید . منت نهادید سر ما و ما خیلی خوشحال هستیم. امید ما این است در واقع به جایی برسیم دیگر نه اسم آرزویی باشد و نه مهرانه ای و درواقع یک فعالیت دسته جمعی باشد و ببینیم که سرطان در واقع کاهش پیدا کرده است. انشااله به امید آن روز . مجردی گفت : در سال ۱۳۸۷ که بنده در خدمت شما بودم تا به امروز می بینم که نه تنها روحیه خیرخواهی تان کم نشده است بلکه زیادتر شده است در مهرانه زنجان. دکتر مقیمی ادامه داد : توصیه مهمی که دارم این است که در شهر بگردید و در هر صنفی در صنف پزشک ، اصناف ، افرادی که نیت خیر دارند پیدا کنید و آنها را جذب کنید . برای اینکه آنها می توانند بصورت مستمر و پاینده با شما همکاری داشته باشند. این مهم است که حامیان تان از اقشار مختلف باشد. تا بتوانید کارتان را گسترش دهید. در واقع یکی از توانمندیهای خیریه این است که بتواند در فیلدهای مختلف آدم ها را جذب کند. دکتر مقیمی از اختصاص مهمانسرای تهران به بیماران آرزو نیز سخن گفته و از این موضوع که قرار است عده ای از بیماران از آن استفاده کنند اظهار خوشحالی کرد و گفت : لطفا سلام بنده را به دوستان در پارس آباد برسانید.

همچنین در گفتگوهای مجزا با مدیر عامل مؤسسه خیریه بهنام دهش پور با مدیر عامل آرزو امکان پذیرش و درمان رایگان بیماران سرطانی آرزو مورد موافقت و توافق قرار گرفت که در این خصوص نیز مجردی از مجموعه خیریه بهنام دهش پور تقدیر و تشکر کرد و آنرا نشانه روح بلند دست اندرکاران این مجموعه دانست.

در گفتگوهای مجزا با سرکار خانم سعیده قدس بنیانگذار محک و دکتر محمدرضا رفیعی رییس هیئت مدیره محک توسط مجردی مدیر عامل آرزو درخواست همکاری تناتنگ محک در درمان کودکان سرطانی تحت پوشش آرزو داده شد که خوشبختانه با موافقت و رضایت این عزیزان قرار گرفت و ایشان اظهار داشتند : بر اساس رسالتی که ما داریم همیشه در کنار این مؤسسه خواهیم بود.

این برنامه با دیدار از موزه مردان نمکی و با حضور در مجموعه دلنواز در زنجان و اجرای موسیقی سنتی پایان یافت و صبح روز جمعه یک خرداد ماه مدیر عامل آرزو به همراه تنی چند از مدیران دیگر خیریه ها در برنامه پیاده روی مهرانه و ورزش صبحگاهی در پارک ملت زنجان شرکت کرد .

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 75
بازدید دیروز : 110
کل بازدیدها : 4593994
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶