دانش تحریر
چاپ اولین مقاله علمی سعید مجردی در ژورنال تخصصی
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۸ ب٫ظ | تعداد بازدید: 1,436

این مقاله که عنوان آن “The effect of using flashcards on ESL (English as a Second Language) students’ ability to learn vocabulary” هست ، در خصوص تاثیر استفاده فلش کارتها در یادگیری انگلیسی بعنوان زبان دوم بر  توانایی دانش آموزان در یادگیری لغات می باشد. در این مقاله همچنین نظریه ریچارد یورک در کتاب Study Skills در باره تاثیربیشتر فلش کارت در یادگیری لغات به روش سنتی که دانش آموزان خودشان تهیه و تحریر کنند مورد بررسی مجدد قرار گرفت و در مقایسه با فلش کارتهای آماده که آنها خریداری می کنند و روی آنها کار می کنند رد شد. نویسنده این مقاله ( مجردی ) با الهام از چندین مقاله روز در باره فلش کارتها به بررسی میدانی این نظریه و مقایسه شیوه های سنتی و روز پرداخت و سپس چنین نتیجه گرفت که فلش کارتهای آماده و موجود در کتابفروشی ها کمتر وقت و انرژی دانش آموزان را می گیرند و موجب استفاده بهینه آنها از عنصر زمان می شود و همین امر به یادگیری بیشتر آنها کمک می نماید.

نام ژورنال Science Publishing Corporation  در ژورنال International Journal of Scientific World

از ژورنالهای معتبر در زمینه مقالات علمی در تاریخ پنجم سپتامبر ۲۰۱۴ این مقاله را به چاپ رساند.

لینک دانلود مقاله :

۳۲۹۱-۸۸۹۸-۱-PB

لینک دانلود از سایت ژورنال SPC

Ariticle Mojarradi

 

 1. احد قاسمی   شهریور ۲۰, ۱۳۹۳  

  سعیدجان ضمن تبریک انشاالله روز به روز شاهد موفقیتهای بزرگتر حضرتعالی در عرصه های علمی باشیم.ضمناً قالب سایت خیلی زیبا شده است. دستتان درد نکند.

  • سعید مجردی   شهریور ۲۲, ۱۳۹۳  

   استاد بزرگوار و نویسنده ارزشمند جناب آقای احد قاسمی
   افتخار اینجانب این است که انسانهای شریف و ارجمندی مانند حضرتعالی از سایت مغان ارس دیدن می فرمایید که در واقع یک بازدید مثل جنابعالی برابر با هزار بازدید است. از لطف و مهربانی تان ممنون.

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 75
بازدید دیروز : 110
کل بازدیدها : 4593994
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶