دانش تحریر
کتاب ” شیوه های فعال سازی تصویر سازی ذهنی … ” به قلم سعید مجردی منتشر شد
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۱ ق٫ظ | تعداد بازدید: 486

مطالعه تطبیقی شیوه های فعال سازی تصویر سازی ذهنی در اموزش مهارت خواندن زبان انگلیسی

نویسنده : سعید مجردی  با مقدمه ای از دکتر غلامرضا عباسیان

این کتاب حاصل ماهها تلاش و مطالعه در خصوص شیوه تدریس زبان انگلیسی بوده و  بهترین شیوه های ممکن در این امر مورد مطالعه ، تحقیق و بررسی علمی و منتقدانه قرار گرفته و نهایتا روش مناسب در این خصوص معرفی شده است. در بخشی از آن از به قلم نویسنده آمده است :

” درک مطلب خواندن به عنوان یک مهارت مهم زبانی، بخش مهمی از هر برنامه آموزش زبان را تشکیل می دهد. بنابراین، این موضوع که کدام استراتژی می تواند به منظور تسهیل آموزش مهارت اتخاذ شود، همواره موضوع تحقیقات فشرده بوده است. یکی از این استراتژی ها، پدیده ای است که در تحقیقات به عنوان تصویرسازی ذهنی مورد اشاره قرار می گیرد، که می تواند از طریق انواع روش ها فعال شود. مطالعه حاضر اثر فعال سازی تصویرسازی ذهنی را بر درک مطلب خواندن بررسی می کند و در آن اثرات دو روش فعال سازی مقایسه شده اند: تصاویر و عکس ها و کارتون ها و فیلم های کنترل شده. برای این کار، دو گروه تجربی هر یک مربوط به یکی از روش های بالا و همچنین یک گروه کنترل تشکیل شد. آزمون زبان انگلیسی کلیدی (KET)  برای بررسی همگنی کل گروه شرکت کنندگان مورد استفاده قرار گرفت. علاوه بر این، دو آزمون خواندن و درک مفاهیم هر یک حاوی سی آیتم برای ارزیابی پیشرفت شرکت کنندگان در حال توسعه مهارت درک مطلب تهیه شد.از یکسان بودن سطح پایایی و دشواری دو آزمون اطمینان حاصل شد.

تجزیه و تحلیل آماری نشان داد که، اول، ثابت شد آموزش مبتنی بر فعال سازی تصویرسازی ذهنی خواندن موثر تر از آموزش متعارف است و، دوم، فعال سازی تصویرسازی ذهنی از طریق تصاویر و عکس ها مستلزم تاثیر قابل توجه تشکیل شده کارتون ها و فیلم های کنترل شده است. این یافته ها نشان می دهد که مهارت های تدریس زبان به طور کلی و مهارت خواندن به طور خاص با روش ارائه ورودی مرتبط است. بر این اساس، به معلمان و به ویژه تهیه کنندگان مواد درسی توصیه می شود نقش روش فعال سازی تصویرسازی ذهنی را در کار خود در نظر بگیرند. ”

دکتر غلامرضا عباسیان یکی از اساتید برجسته دانشگاههای تهران در رشته آموزش زبان انگلیسی مقدمه ای برای این کتاب به رشته تحریر در آورده است.

روش تهیه : از طریق آی دی تلگرام  sendadmin@ درخواست خود را اطلاع داده و مبلغ  یکصد هزار ریال بهای کتاب و مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال هزینه پست عادی ( بصورت علی الحساب) جمعا ۱۵ هزار تومان به شماره کارت که داده خواهد شد واریز نموده و اطلاع دهید.  در صورتی که هزینه پست کمتر شود مابقی عودت داده خواهد شد و در صورتی که بصورت پیشتاز درخواست شود هزینه پست پیشتاز اخذ خواهد شد.

 

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 41
بازدید دیروز : 107
کل بازدیدها : 4601396
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۲۸, ۱۳۹۶