دانش تحریر
کمپین ترک سیگار با تشویق و راهنمایی مؤسسه خیریه آرزو
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۶ ب٫ظ | تعداد بازدید: 1,003

Bt-Ch-250-1

مجردی مدیرعامل آرزو از آغاز طرح های مهم پیشگیری در مؤسسه آرزو خبرداد و اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته توسط کمیته پیشگیری با در نظر گرفتن اینکه ۴۰ درصد بالای افراد مبتلا به سرطان از طریق سیگار به این بیماری مبتلا می شوند مؤسسه آرزو درصدد است ابتدا با تشویق افراد در معرض خطر ابتلا و بعد با انجام طرح غربالگری افراد در معرض ریسک فاکتورها را شناسایی و برای غربالگری های تخصصی تشویق نماید. وی اظهار داشت: یکی از مشکلات درمان وجود هزینه های هنگفت و آسیب دیدن افراد فعال جامعه پس از بیماری است اما با همکاری پزشکان و مراکز کلینیکی و شبکه بهداشت و درمان از یکسو و افراد جامعه که الحمدالله از فرهنگ بالایی برخوردار هستند در پیشگیری از بیماری سرطان می توانیم مثمر ثمر باشیم. مجردی گفت : در هیئت مدیره آرزو و بخصوص در کمیته پیشگیری همکاران با اشتیاق و علاقه در این زمینه فعالیت دارند و نتایج خوبی بدست آمده و با توزیع بروشورهای علمی و پزشکی آموزشهای لازم از نظر تغذیه و پرهیز از رفتارهای پرخطر به مردم شریف و نوع دوست و مؤمن ارایه می شود.

سیگار یکی از علل مهم در ابتلا اشخاص به برخی سرطانهاست. یکی از دلایل دست اندرکاران آرزو برای این طرح تلاش در جهت آموزش و پیشگیری از سرطان است. در ساعات اداری در دفتر مرکزی آرزو یکی از داوطلبان با بروشورها و موارد لازم در گوشه ای از دفتر فوق منتظر افراد سیگاری است تا ضمن مشاوره و ثبت دیدگاه انها ، ایشان را برای مراجعه به پزشک جهت تست سلامتی ( با دفتر چه بیمه بصورت رایگان ) و روانکاو ( با پنجاه درصد تخفیف ) در صورت نیاز راهنمایی و ارجاع نماید.

مؤسسه آرزو بزودی طرحی را در دست اجرا دارد که در آن غربالگری از میان افراد مختلف صورت می گیرد. در این طرح نیز پکیج هایی تحویل داده می شود تا افراد ضمن مطالعه از نظر سوابق بیماری بررسی شوند و در صورت وجود سابقه بیماری و ریسک فاکتورهای لازم برای غربالگری تخصصی معرفی شوند. هدف آموزش و پیشگیری است و در این راستا بر اساس قول و قرارهای داده شده همکاریهای متقابل نیز از طرف شبکه بهداشت و درمان و برخی مراکز کلینیکی و آزمایشگاهی انجام خواهد گرفت.

تلفن های تماس : ۳۲۷۳۳۷۱۰ – ۳۲۷۳۲۳۵۵

ساعات مراجعه : ۸ صبح لغایت ۱۴

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 58
بازدید دیروز : 94
کل بازدیدها : 4370605
:تاریخ بروز رسانی
آذر ۲۲, ۱۳۹۶