دانش تحریر
گزارش مالی شش ماهه اول ۱۳۹۴ – در راستای شفاف سازی
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۰۳:۵۰ ق٫ظ | تعداد بازدید: 176

گزارش مالی شش ماهه اول ۱۳۹۴ توسط مدیر عامل و موسس آرزو

 مرور خاطرات خدمت داوطلبانه
سعید مجردی

سعید مجردی

دانستن حق حامیان و خیرین است . این شعار ما در آرزوست که بنده همواره در روشن نگه داشته شدن این عبارت و تثبیت آن تمام تجربیات و امکانات خودمان در آرزو را بکار گرفته ام و گزارشهای سه ماهه و شش ماهه و یکساله در آرزو مؤید این مسئاله است. باید در نظر داشت که هر قدمی در آرزو برداشته شود جایگاه و منزلت آن مشخص و مبین وجود حامیانی علاقمند می باشد و بنده و هرکس بخواهد سکان دار این رود و سر چشمه خیرخواهی گردد باید نرم ها و اصول مشخص مجموعه خیریه حاضر را که برگرفته از باورها و اعتقادات الهی در ما می باشد وفادار باشد.

در این مسیر ما تلاشهایمان را جهت می دهیم و از ازدیاد ابهام ها می کاهیم و به قوت گرفتن و روشن شدن وضوح ها و جنبه های صریح می افزاییم. بنابراین در ادامه این تلاشها لازم است ابتدائا از زحمات مسئول واحد حسابداری سرکار خانم جهانگیری و از مدیر محترم اجرایی سرکار خانم اسدی که در روشن شدن و ارایه گزارشات مالی و مدیریت روزمره ی اقدامات آرزو با هماهنگی و راهنمایی بنده نهایت تلاش را مبذول می فرمایند تقدیر و تشکر کنم. بر اساس گزارشات دقیق که به متولی صدور مجوز این مؤسسه هم ارسال می شود و حسابرسیها هم دقیق انجام می گیرد در شش ماهه اول سال جاری (۱۳۹۴) مجموعه کمکهای خیرین و مردم بزرگوار به آرزو ( بیماران مبتلا به سرطان ) به مبلغ ۱۹۰۹۷۰۱۳۳۱ ریال بوده است. بالای یکصد و نود میلیون تومان . یعنی چیزی حدود سی و دو میلیون تومان در هر ماه درآمد مؤسسه آرزو بوده است. این نشاندهنده اعتماد مردم به فرزندانش اعم از مدیریت و کارکنان این نهاد مردمی بوده است. بر این اعتماد می بالیم و به عملکرد و اقدامات خودمان افتخار می کنیم.

آنچه مهم است در این مدت هزینه هایی که در راستای اهداف آرزو اعم از کمکها و اعانات پرداختی به مددجویان ، خرید قلک و صندوق و هزینه تبلیغات و سایر توسط مؤسسه انجام گرفته است در مدت شش ماه مبلغ ۱۳۷۹۵۵۸۹۲۵ ریال را به خود اختصاص داده است. یعنی مبلغی در حدود بالای ۱۳۷ میلیون تومان. بصورت میانگین مؤسسه آرزو هر ماه مبلغ ۲۲ میلیون تومان در مدت شش ماه هزینه داشته است. بسیاری از خدمات آرزو که در اثر قراردادها و ارتباطات مدیریتی و شرکت در همایش ها و مراسمات و نشستها و با الهام از امکانات دیگر مراکز و نهادهای حمایتی شهرستانی نصیب آرزو و مددجویانش شده است در این گزارش درج نشده است. این گزارش مختص ورود و خروج مبالغ به حسابهای رسمی مؤسسه می باشند. گزارشات کمکهای ارزاق و احسانات جداگانه اطلاع رسانی می شوند و سایر اقدامات حمایتی . مثلا دهها مددجو به مهمانسرای خیریه مهرانه در تهران و یا رادیوتراپی های رایگان در تهران و مهرانه زنجان معرفی شده است و مبالغ سنگینی که قرار بود مددجویان بپردازند رایگان حساب شده است و اینها همه با معرفی و اقدام مؤسسه آرزو عملی شده است. در پایان شش ماهه اول سال جاری مبالغ مانده در حسابهای آرزو جمعا به مبلغ ۱۰۶۳۰۱۶۳۴۸ ریال بوده است. یعنی بالای ۱۰۶ میلیون تومان .

خدا را شاکریم با مصوبه اخیر که به پیشنهاد بنده و با تصویب در هیئت مدیره عملی گردید سقف حمایتها باز هم بالاتر رفت. بگونه ای که دارو و درمان ۷۰ درصد ، هزینه بیمارستانی مددجویان ۸۰ درصد ، هزینه ویزیت ۱۰۰ درصد ، هزینه های سی تی اسکن ، نوار قلب ، ام آر آی و سونوگرافی و ماموگرافی و آزمایشات و رادیولوژی ۶۰ درصد ، هزینه های تزریق شیمی درمانی ، کیسه کلوستومی ، آزمایشات پیوند ، پرتودرمانی ، پروتز و استنت های داخلی و بیرونی پنجاه درصد در مؤسسه آرزو قابل پرداخت می باشد.

هزینه آمبولانس داخل شهری و بین شهری پنجاه درصد ، هزینه کفن و دفن پنج میلیون ریال قابل پرداخت توسط موسسه آرزو می باشد. هزینه راه نیز توسط مؤسسه پرداخت می گردد. مددجویان که به تهران می روند یک میلیون ریال ، تبریز ۶۰۰۰۰۰ ریال ، اردبیل ۴۰۰۰۰۰ ریال و حومه پارس آباد ۲۰۰۰۰۰ ریال بعنوان حق سفر درمانی دریافت می نمایند. کمک درمان تا سقف دو میلیون ریال تا ارایه فاکتور و مبالغی که توسط مؤسسه بصورت کمیسیونی برای ادامه درمان نیز به مددجویان پرداخت می شود تا سقف دو میلیون تومان نیز پرداخت می گردد. با این وجود ملاحظه می فرمایید آرزو حمایت گسترده ای از مددجویان سرطانی دارد. در این گزارش از کارت درمانی رایگان آرزو که در شهر پارس اباد با رایزنی های اینجانب با پزشکان عملی شده است و نزدیک ۴۰ نفر پزشک عمومی ، متخصص و فوق تخصص ، آزمایشگاهها ، مراکز فیزیوتراپی و سونوگرافی و اودیولوژی و تزریقات و غیرو فقط با دریافت پنجاه درصد از مؤسسه خدمات رایگان به مددجویان ارایه می دهند و در سر هر ماه با پزشکان خیر فوق تسویه مالی می شود.

مجردی – مدیر عامل و مؤسس آرزو  ۲۵ مهرماه ۱۳۹۴

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 52
بازدید دیروز : 111
کل بازدیدها : 4595475
:تاریخ بروز رسانی
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶