دانش تحریر
The Gunning Fog index
تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۵:۴۸ ق٫ظ | تعداد بازدید: 106

لینک سایت تعیین سختی متن the degree of diffculty ( The Gunning Fog index )

در پایان نامه در فصل سوم و چهارم با موضوع تعیین سختی متن روبرو می شویم. اساتیدی که کارشان درست است و واقعا استاد هستند پیشنهاد جالبی میدهند. دانشجو و محقق در فصل سه در واقع آزمون Pretest پیش آزمون را باید طراحی کند. ( البته بعد از اینکه آزمون کت را انجام دادید و یکنواختی دانش آموزان شرکت کننده در کلیه گروههای کنترل و آزمایش مشخص شد) شما یک تست که خودتان باید بسازید لازم دارید.  مثلا اگر موضوع تحقیق شما در باره reading  است ، این تست خود ساخته هم باید در این خصوص باشد.  این تست را چگونه باید ساخت. ابتدا شما باید پایه دانش آموزانتان را در نظر بگیرید. مثلا دانش آموزان شما سوم دبیرستان هستند و شما در خصوص تاثیر تصویر و یا ویدیو در درک مطلب توسط آنها تحقیق می کنید.

لازم است شما ابتدا میزان سختی ( the degree of difficulty ) کتاب درسی دانش آموزان سوم در درس زبان را بدست بیاورید. در واقع این یک فرمول لازم دارد و از آنجاییکه شمارش کلمات لازم است انجام گیرد یک کار مشقت باری است. اما یک سایت که بنده پس از روزها تلاش آنرا یافت کردم و واقعا دستشان درد نکند آمدند تو خارج این مشکل را حل کرده اند. این فرمول را بصورت نرم افزاری کرده اند. شما باید دو درس از شش درس زبان انگلیسی مثلا پایه سوم دبیرستان را کپی کنید و در داخل باکس سایت مزبور پیست کنید یا وارد کنید. بعد روی دگمه calculate کلیک کنید. اطلاعاتی که به شما خواهد داد درجه سختی متن درس دانش آموزان است.

۱-  ورود به سایت :    http://gunning-fog-index.com/

۲- های لایت کردن و انتخاب تمام متن حداقل دو درس از کتاب دانش آموزان ( عموما در اینترنت کل متن کتابها وجود دارد)

۳- وارد کردن متن داخل باکس The Gunning Fog index  در سایت فوق الذکر

0001

متن انتخابی بعنوان مثال آورده شده است

۴- زدن دگمه calculate

0002

۵- اگر دقت کنید درجه سختی متن چهار ( ۴ ) می باشد.

اگر درجه سختی متن دانش آموزان ۴ است باید متنی که شما استفاده می کنید تا در آزمون خود ساخته تان اعم از pretest  یا posttest  استفاده کنید و در واقع متن کل آزمون های شما باید درجه سختی اش ۴ باشد. یعنی همین طور متن را اگر وارد کردید باید وقتی محاسبه می کنید نتیجه ۴ باشد. اساتید یک نمره پایین یا بالاتر را ایراد نمی دانند.

بازگشت به صفحه اصلی پروپوزال

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 15
بازدید دیروز : 118
کل بازدیدها : 4447871
:تاریخ بروز رسانی
دی ۲۹, ۱۳۹۶